Zapraszamy!

Opublikowano: 13 maja, 2022

To będzie wyjątkowy koncert, tak jak wyjątkowe są osoby, które stworzyły ten muzyczny projekt. „Wysocki osobisty” - zbiór wybranych utworów rosyjskiego barda i pieśniarza Władimira Wysockiego w bardzo osobistych przekładach wybitnego poety Adama Ochwanowskiego i artystycznym, równie osobistym aranżu, Tomka Wachnowskiego. Już 21 maja, w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, odbędzie się pierwszy na Ponidziu premierowy koncert promujący płytę. Gościem wydarzenia będzie poeta Adam Ochwanowski.

Z twórczością Wielkich, z twórczością najwyższej próby, bywa zwykle tak, że jest ona niewyczerpanym rogiem obfitości. Mijają dziesięciolecia, a ona wciąż jest inspiracją, ciągle na nowo, mimo zmian w nas i w Świecie, jest ze świeżością interpretowana przez umysły, karmi dusze. „Przekłady powstały w 2017 roku. Cykl pracy - jedna noc = jeden przekład. Namawianie Tomka Wachnowskiego, żeby zrobił aranże i zaśpiewał trwało ponad rok. Tłumaczył się, że on jest z krainy łagodności i nie podoła, a ja byłem uparty i wmawiałem mu, że o takie zestawienie ( taką zbitkę ) właśnie mi chodzi.” – mówi Adam Ochwanowski – autor znakomitych przekładów pieśni Wysockiego.
Znakomitych, bardzo oryginalnych interpretacji tych pieśni podjął się Tomek Wachnowski, który również zostawił na nich bardzo OSOBISTY artystyczny ślad. Na deskach pińczowskiego centrum kultury towarzyszyć mu będą muzycy: Oleg Dyyak (akordeon) i Wojciech Front (kontrabas) znani, m.in. z formacji Cracow Klezmer Band i OneNess.

Podczas koncertu będzie można nabyć płyty z autografem artystów.

Koncert odbędzie się 21 maja o godzinie 18:00 w sali kinowej PSCK. Wstęp wolny.

plakat

menu-circlecross-circle