Zaproszenie dla uczniów do udziału w konkursie

Opublikowano: 11 października, 2021

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski".

Każde społeczeństwo i każda jednostka powinna czuć więź ze swoją Ojczyzną, powinna być świadoma swojej historii i swoich korzeni. Zakorzenienie w historii umożliwia budowanie patriotyzmu, dumy z przynależności do własnego Narodu i stwarza poczucie odpowiedzialności ludzi za dobro i właściwy rozwój społeczeństwa. Fakt przyjęcia ustawy o Święcie Chrztu Polski daje nam wyjątkową szansę, aby pokazać korzenie naszej państwowości już w ponad tysiącletniej historii.

Cel uważamy za słuszny i istotny – skoro ustanowiono to Święto ustawą – powinno ono być obecne w powszechnej świadomości społeczeństwa. Do tej pory data ta była marginalnie dostrzegana – tylko podczas większych obchodów – co 50 lat (1966 i 2016). Dzieci i młodzież powinny zapoznać się z tak ważnym wydarzeniem w historii Polski. Realnie przewidujemy, że w wyniku konsekwentnych (rokrocznych) działań Święto zacznie być obecne w świadomości zbiorowej.

W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu oraz plakat, z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie tego przedsięwzięcia wśród szkół sobie podległych.

Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można pod adresem: www.swietochrztu.pl/konkurs

menu-circlecross-circle