Zaśpiewaliśmy Dla Niepodległej

Opublikowano: 15 listopada, 2022

Jedenasty listopada – data oznaczająca dla Polski i dla narodu polskiego nowy „wolny” początek. Tak jak każdego roku uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości, wieszaliśmy flagi, śpiewaliśmy Hymn Polski, na apelu w szkole przypominaliśmy sobie historię naszej Ojczyzny. Jednak w tym roku Zespół Placówek Oświatowych w Złotej  we współpracy z proboszczem parafii Ks. dr. Grzegorzem Kaliszewskim, zorganizował koncert pieśni patriotycznych pod hasłem Niepodległa dla społeczności lokalnej, który odbył się w Kościele pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej. W obchodach tego święta wzięli udział Wójt Gminy Złota Pan Tadeusz Sułek, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Ireneusz Gołuszka, Przewodniczący Rady Gminy Pan Adam Wypych,  Dyrektor ZPO w Złotej Pani Mariola Warzecha, grono pedagogiczne ZPO w Złotej, przedstawiciele wielu instytucji, a także strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Gminy Złota oraz mieszkańcy Gminy Złota. Na początku uroczystej Mszy Św. wszyscy odśpiewali Hymn Polski, natomiast po mszy rozpoczął się koncert z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowany przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w  Złotej pod kierunkiem Pani Mirosławy Nowak-Wawreckiej.

Zabrzmiało wiele pieśni: Rota, pieśń Ojczyzno ma, My I Brygada, czy Warszawianka. Wiele osób skorzystało z przygotowanych śpiewników i przyłączyło się do wspólnego śpiewania.

Piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej  wywołały wiele emocji i wzruszeń. Dumą napawa patriotyczna postawa młodzieży, która poświęciła swój wolny czas, aby, tak jak potrafi najlepiej, oddać hołd tym, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce. Dziękujemy Rodzicom i ich dzieciom za taką postawę, za szacunek do Ojczyzny, za to, że wiedzą co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ.

Koncert był nostalgicznym spotkaniem pełnym zadumy nad przeszłością Polski, radości z odzyskanej wolności, wzruszeń i łez.

Na zakończenie Wójt Gminy Złota Pan Tadeusz Sułek zabrał głos. Podziękował wszystkim za udział w tak ważnym święcie, a młodzieży za wzruszający koncert, który jest dowodem na to, że młode pokolenie nie zapomni o przeszłości Polski.

Po koncercie wszyscy udali się pod Pomnik Partyzantów w Złotej, aby złożyć wieńce i zapalić znicze. Dalszą część uroczystości prowadził Przewodniczący Rady Powiatu Pan Ireneusz Gołuszka.

Pamiętajmy o naszej przeszłości, dbajmy o naszą niepodległość!

Dziękujemy!

W koncercie wystąpili uczniowie ZPO w Złotej:

 1. Maria Kozłowska
 2. Maria Wojtal
 3. Paweł Niedbalski
 4. Bartosz Remion
 5. Joanna Lozia
 6. Kornelia Kabat
 7. Weronika Kasza
 8. Antonina Purchla
 9. Natalia Soja
 10. Kamila Wójcik
 11. Filip Kawiński
 12. Anna Rasińska
 13. Rozalia Mnich
 14. Kamila Molęda
 15. Karol Kochański
 16. Oskar Lisikiewicz
 17. Wiktor Maj
 18. Igor Mider
 19. Igor Ziółkowski
 20. Mikołaj Basiak
 21. Aleks Niedbalski
 22. Marcel Niedopytalski
 23. Szymon Salwierak
 24. Olaf Wawrecki

A także absolwentki naszej szkoły: Martyna Woźniak oraz Gabriela Cabaj.

Koncert przygotowała i poprowadziła: Mirosława Nowak-Wawrecka

Nagłośnienie: Marek Purchla

Dziękuję Panu Sebastianowi Gawłowi za pomoc w przygotowaniu podkładów muzycznych oraz nagłośnienia do koncertu.

Źródło: https://zpozlota.edupage.org

zaśpiewali

menu-circlecross-circle