Etno Świętokrzyskie – to konkurs kultury ludowej w formie online, który ma zachęcić lokalnych artystów i Koła Gospodyń Wiejskich do zaprezentowania swoich wspaniałych umiejętności. Rekrutacja do konkursu będzie odbywać się za pomocą specjalnie przygotowanego formularza online.

Kultura ludowa jest szczególnie pielęgnowana w naszym regionie. Powstają nowe Koła Gospodyń Wiejskich, a artyści ludowi są coraz bardziej popularni. Dlatego zdecydowaliśmy że zorganizujemy konkurs który będzie przeglądem naszym lokalnych twórców.  – mówi Ksenia Kowalczyk, Prezes Fundacji Świętokrzyskiej

W ramach wydarzenia przewidywane są trzy konkursu:
-konkurs muzyki ludowej – zgłoszenie w formie nagrania video

-konkurs rękodzieła artystycznego ludowego – zgłoszenia w formie wysłania zdjęcia stworzonej pracy

-konkurs kulinarny – przesłanie fotografii potrawy wraz z przepisem

Zgłoszenia można składać poprzez specjalnie przygotowany formularz online pod adresem: https://zgloszenia.kochamswietokrzyskie.pl/

Celem zadania jest promocja, popularyzacja i podtrzymywanie dorobku lokalnej kultury ludowej,  a także umożliwienie społeczności regionalnej obcowanie z kulturą. Podczas gali finałowej, którą zorganizujemy w Opatowie nie zabraknie dyskusji na temat znaczenia Kół Gospodyń Wiejskich w rozwój kultury ludowej i podkreślenia ich wkładu dla społeczności lokalnej – dodaje Kowalczyk.

Konkurs dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

PFR Portal PPK zaprasza pracodawców, przedstawicieli kadr i działów HR oraz zespoły odpowiedzialne za wdrożenie PPK z województwa świętokrzyskiego na bezpłatne szkolenie:

„Założenia i zasady funkcjonowania programu
Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK)”.

Jakie są założenia i zasady funkcjonowania programu PPK? Jak wdrożyć PPK w swojej firmie? Czy każda firma musi mieć PPK? Co to jest instytucja finansowa i jak ją wybrać? Jakie terminy obowiązują przy wprowadzeniu PPK? Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji! Kielce (Kielecki Park Technologiczny) w dniu: 07.09.2020 o godz. 10:00

Zapisy:
• poprzez portal www.mojeppk.pl
• pod numerem infolinii: 800 775 775.

W związku z ograniczoną ilością miejsc decyduje kolejność  zgłoszeń..

Zapisz się na szkolenie otwarte już dziś!

Bądź przygotowany do wdrożenia PPK w swojej firmie!

Zawiadamia się, że w dniu 30 sierpnia 2020 roku (niedziela) pod kościołami  na terenie Gminy Złota odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz nowo powstałego w Busku – Zdroju przy ulicy Solankowej „Hospicjum Busko. Dzieło Ludzi Dobrego Serca”.

Jarosław Zatorski

Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie poszukuje zaginionego: Krzysztofa Pietras ur. 27.05.1966 r. zamieszkały w miejscowości Złota, pow. pińczowski, który ostatnio był widziany w dniu 26 sierpnia 2020 r. ok. godz. 12.30 na terenie dworca PKS w Kazimierzy Wielkiej. Od tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną i nie wiadomo gdzie się znajduje.

UWAGA: Zaginiony jest niepełnosprawny intelektualnie i schorowany, stale powinien przyjmować leki. Nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji.

Rysopis zaginionego: wiek z wyglądu ok. 55 – 60 lat , wzrost ok. 180 cm, sylwetka otyła, łysiejący od strony czoła, włosy krótkie, ciemne z przebłyskami siwizny, nos prosty średniej wielkości, oczy koloru brązowego, uszy duże lekko odstające, widoczne znaczne braki w uzębieniu, brak zarostu, posiadał widoczną bliznę na czole po lewej stronie, bak tatuaży.

Ubrany był: koszulę flanelową w biało-brązową kratę, czapkę z daszkiem koloru granatowego oraz spodnie dresowe koloru granatowego.

W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji mogących przyczynić się do ustalenia aktualnego miejsca pobytu zaginionego Krzysztofa Pietras, prosimy o kontakt telefoniczny z Komendą Policji w Pińczowie, nr tel. (47) 80-53-205 lub inną, najbliższą jednostką Policji: albo telefon alarmowy 112.

Źródło: KPP Pińczów