Urząd Statystyczny w Kielcach oraz Radio Kielce zapraszają do udziału w kolejnej edycji weekendowego konkursu SPISowego.

Użytkownicy gospodarstw rolnych z województwa świętokrzyskiego, którzy spisali się w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 samodzielnie przez Internet lub na infolinii spisowej w terminie od 12 do 18 października br. mają szansę na wygranie super nagród.

Co zrobić, żeby wygrać atrakcyjne upominki?

Wystarczy wypełnić formularz spisowy na stronie https://spisrolny.gov.pl lub spisać się na infolinii spisowej pod numerem tel. 22 279 99 99 (kanał 1.) w terminie od 12 do 18 października br., a następnie przesłać email z odpowiedzią na pytanie:
Czy udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest obowiązkowy?
Zgłoszenia należy przesyłać od 16 do 18 października br. na adres e-mail: kielcekonkursy_psr@stat.gov.pl. Do wiadomości trzeba dołączyć wypełnioną i podpisaną klauzulę informacyjną w zakresie przetwarzania i wykorzystania danych osobowych, szczegóły w Regulaminie Konkursu.

Zgłoszenia przesłane po terminie lub niekompletne (bez klauzuli) nie będą brane pod uwagę. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji daty realizacji spisu.

Do wygrania super nagrody (dla pierwszych piętnastu osób) –nie czekaj, liczy się kolejność zgłoszeń!

Pierwsza osoba otrzyma zestaw: mysz bezprzewodową, pendrive, zestaw filiżanek oraz kurtkę softshell, a kolejne czternaście –parasol i kurtkę softshell.

W tym roku dość nietypowo przebiegało uhonorowanie par małżeńskich, które świętowały 50 i 60 -lecie pożycia małżeńskiego, czyli złote i diamentowe gody. Przedstawiciele samorządu gminy Złota, w osobach Wójta Gminy Złota Tadeusza Sułka, Kierownika USC Jolanty Fichtel, Sekretarza Gminy Złota Ireneusza Gołuszki, odwiedzili Jubilatów w ich domach i w imieniu Prezydenta RP wręczyli medale za przeżycie wspólnie 50 lat oraz pamiątkowe noty za 60 lat wspólnego życia. Nie zabrakło również kwiatów i prezentów dla wszystkich par. Dostojnym Parom składamy serdeczne gratulacje i życzenia długich lat życia oraz doczekania kolejnych pięknych jubileuszy.

50 lat: Stefania i Jan Dziura   zam. Wojsławice, Marianna i Mieczysław Grzywna   zam.  Złota, Zofia i Janusz Kasprzyk   zam.  Chroberz, Zdzisława i Tadeusz Kowalski   zam. Niegosławice, Maria i Zdzisław Łyko   zam. Pełczyska ,Helena i Adam Małek  zam.  Złota, Wiesława i Stefan Maj  zam. Pełczyska, Danuta i Włodzimierz Mlaskawa  zam. Probołowice, Halina i Józef Prażuch  zam. Miernów, Stanisława i Zbigniew Pruś  zam Chroberz, Janina i Józef Rogal  zam. Biskupice, Bogumiła i Józef Rusek  zam. Chroberz, Zofia i Edward Włudyga  zam. Stawiszyce.

60 lat: Blacha Józef i Daniela Choberz, Firka Stanisław i Zofia Złota, Maj Jan i Cecylia Kostrzeszyn, Sobieraj Jan i Irena Miernów, Stępień Władysław i Krystyna Chroberz.

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Pińczowskiego. W związku z dużym przyrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2, od jutra (sobota 17 października) Powiat Pińczowski zostanie objęty tzw. czerwoną strefą. Wiąże się to z zaostrzeniem reżimu sanitarnego w kilku aspektach. Bardzo prosimy Państwa o ostrożność i rozwagę, o przestrzeganie nakazów i zakazów oraz stosowanie się do rozporządzeń. Zadbajmy o siebie i innych. Z odpowiedzialnością i spokojem łatwiej przejdziemy przez ten trudny czas.
Życzymy Państwu dużo zdrowia.
Co zmienia „czerwona strefa”?
– ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
• od 19.10 – zakaz organizacji imprez okolicznościowych ( m.in. wesela)
• podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
• w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
• w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).
Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:
• lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
• ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
• wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
• w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
• zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.
Starostwo Powiatowe w Pińczowie