Jeśli jesteś rolnikiem i do tej pory nie wziąłeś udziału w PSR 2020, z pewnością zainteresuje Cię ta informacja. 11 listopada działa infolinia spisowa. Wykorzystaj to. Zadzwoń na 22 279 99 99 i wypełnij obowiązek spisowy.

Wójt Gminy Złota
działając zgodnie z art. 35 ust.1 i 2 ustawy z dnia
21 sierpnia1997 r. o gospodarce nieruchomościami
informuje, że na tablicy  ogłoszeń    przed  siedzibą  Urzędu  Gminy Złota
został     wywieszony    na    okres   21   dni   to   jest   w  terminie
od 09.11.2020 r. do dnia 30.11.2020 r. wykaz nieruchomości  stanowiących   własność   Gminy  Złota  położonych Stawiszycach, Miernowie i Nieprowicach  przeznaczonych do oddania w  dzierżawę.
(-)Wójt Gminy Złota

Gmina Złota w ramach złożonego wniosku do ARiMR, pozyskała od lokalnych producentów 1220 szt. chryzantem w doniczkach.

Dzięki akcji rozdysponowaliśmy kwiaty doniczkowe: do dekoracji cmentarzy, kościołów, strażnicy OSP Złota, biblioteki gminy Złota oraz miejsc pamięci.

Kwiaty pozyskane w ramach wniosku przez samorząd, mogą bezpłatnie odbierać mieszkańcy naszej gminy.

Zapraszamy po odbiór (bezobsługowo) kwiatów w punktach:  Urząd Gminy Złota, OSP Złota/USC, Gminna Biblioteka Publiczna w Złotej.

Fundacja Świętokrzyska w czwartek 12 listopada, zaprasza do obejrzenia kolejnej debaty online z serii #DziałamyRazem. Głównym tematem dyskusji będzie aktualna sytuacja organizacji młodzieżowych na terenie województwa świętokrzyskiego.

– Każdego dnia organizacje pozarządowe walczą z trudnościami, które spotykają ich przez pandemię koronawirusa. Nie poddajemy się przenosząc nasze działania do internetu i prowadząc liczne działania online. – mówi Ksenia Kowalczyk z Fundacji Świętokrzyskiej

W czwartkowej debacie udział wezmą czołowi przedstawicieli organizacji młodzieżowych w naszym regionie m.in. Marcin Wróblewski, Artur Banach i Norbert Cisowski.

– Zaprosiliśmy przedstawicieli dużych organizacji młodzieżowych oraz radnego sejmiku młodzieży województwa świętokrzyskiego, aby porozmawiać o aktualnej sytuacji organizacji młodzieżowych. Chcemy wiedzieć jak można ich wspierać i jak radzą sobie w tym trudnym czasie – dodaje Kowalczyk.

Transmisja debaty odbędzie się na Facebooku Fundacji Świętokrzyskiej. Początek o godzinie 18:00

Organizacja debaty jest sfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.