Komunikat meteorologiczny z godz. 13:19 dnia 23.06.2021

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawiska Upał
Burze z gradem
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
oraz powiaty: buski, jędrzejowski, kazimierski, Kielce, kielecki, konecki, opatowski, ostrowiecki,
sandomierski, skarżyski, starachowicki, staszowski, włoszczowski
Sytuacja meteorologiczna Na terenie województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i w zachodniej części województwa
podkarpackiego w dniu dzisiejszym temperatura nie przekorczy 30°C. W chwili obecnej nie
występują tam również burze. Zjawiska burzowe mogą jednak wystapić jeszcze w późniejszych
godzinach popołudniowych.
Uwagi Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci
pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż
opisany.
Dyżurny synoptyk
IMGW-PIB
Piotr Ramza
Godzina i data wydania godz. 13:19 dnia 23.06.2021

Komunikat meteorologiczny z godz. 13:19 dnia 23.06.2021

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawiska Upał
Burze z gradem
Obszar województwo świętokrzyskie
pińczowski, sandomierski, skarżyski, starachowicki, staszowski, włoszczowski
godzinach popołudniowych.

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:44

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 11:00 dnia 23.06.2021 do godz. 02:00 dnia 24.06.2021

Obszar: Zlewnie: Soły od kaskady zbiorników, Skawy, Raby, Dunajca, Nidy, Czarnej, Wisłoki, Wisłoka, Sanu, Kamiennej, Wieprza, Bugu po Krzyczew oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły  (małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 65%

Uwagi: Zmiana dotyczy treści przebiegu ostrzeżenia. Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk hydrolog: Karolina Wolanin

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 69

Zapraszamy na Sesje Rady Gminy - 24.06.2021 r.

Serdecznie zapraszam na sesję Rady Gminy Złota, która odbędzie się 24 czerwca 2021 r. o godz. 13-tej w świetlicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Złotej.

Porządek posiedzenia :

1.      Otwarcie sesji.

2.       Stwierdzenie quorum.

3.       Przyjęcie porządku obrad.

4.       Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

5.      Debata nad „Raportem o stanie Gminy Złota za 2020r.”

6.       Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Złota wotum zaufania.

7.      Przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2020r. i sprawozdania finansowego gminy oraz informacji o stanie mienia komunalnego gminy.

8.      Przedstawienie Uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach w sprawie opinii o sprawozdaniach z wykonania budżetu Gminy za 2020 r.

9.      Przedstawienie Uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach w sprawie wyrażenia opinii o przedłożonym przez Komisję Rewizyjną wniosku w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy za 2020 r.

10.   Przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy z tytułu wykonania budżetu Gminy za 2020 r

11.   Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2020 rok.

12.   Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Złota absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy za 2020 rok.

13.   Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej.

14.   Podjęcie uchwały w sprawie dopłaty do 1 m3 odprowadzanych ścieków dla odbiorców usług z terenu Gminy Złota podłączonych do sieci kanalizacji sanitarnej.

15.   Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia projektu Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Złota i przekazanie do zaopiniowania organowi regulacyjnemu.

16.      Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2021 r.

17.   Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Złota na lata 2021 -2031.

18.      Interpelacje i zapytania.

19.      Wolne wnioski.

20.       Zamknięcie obrad.