KGW - zapraszamy do udziału w Konkursie!!!

Świętokrzyski Oddział Regionalny ARIMR Kielce organizuje kolejną edycję Konkursu "Koło ARiMR w sercu wsi"dla KGW z terenu województwa świętokrzyskiego.
🔵Celem Konkursu jest spopularyzowanie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności wiejskich; promocja wsparcia dla KGW z budżetu państwa
i efektów udzielanej pomocy finansowej, zachęcenie do tworzenia nowych organizacji i rejestracji ich w Krajowym Rejestrze KGW.
🔵Konkurs polega na nakręceniu krótkiego filmu (od 3 do 5 min.) obrazującego sposoby wykorzystania przez KGW otrzymanej z ARiMR pomocy finansowej.

Bieg Kryptonim Szare Szeregi

Informujemy, ze w dniu 26 września 2021 r organizowany jest bieg Kryptonim Szare Szeregi. Bieg prowadzony jest ku pamięci Młodych Bohaterów.

Do pokonania są dwa dystanse. Pierwszy 9390 oraz drugi 1930. Krótszy dystans skierowany jest do osób niepełnoletnich. Celem jest pokonanie leśnej trasy. Każdy zawodnik po przekroczeniu mety otrzyma medal bez względu na wynik.
Prowadzony jest elektroniczny pomiar czasu i uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia w jakim czasie pokonali wyznaczony odcinek.
Koszt wzięcia udziału w biegu zarówno pierwszym jak i drugim to 29,90 zł każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy zawierający koszulkę.
Po biegu wszyscy otrzymają wojskowa grochówkę oraz będą mogli usmażyć kiełbaskę na ognisku i zaśpiewać z harcerzami, którzy będą przygrywali na gitarze tworząc piękny klimat.
Zachęcamy do ogłoszenia tej informacj Szkola i zapisania jak największej ilości uczniów.
Twórzmy i wspierajmy się w tak ważnych inicjatywach. Przypominający młodemu pokoleniu o młodzieży, która musiała walczyć w ich wieku.
Organizatorem imprezy jest fundacja Wychowanie przez Sport w Warszawie Współorganizatorami są Nadleśnictwo, ZHP. Wydarzenie koordynuje trener Biegam Bo Lubię Kielce Wioleta Jonczyk.
Miejsce: Kielce Las Państwowy przy Al Na Stadion (Altana)
Link do zapisów: https://zapisy.domtel-sport.pl/kryptonim-szare-szeregi-kielce-v6302?fbclid=IwAR3EdXX4jnZPy3AkEVpnpIbegBoh5XIDmzwLsiXuJ0MbSnvIFVhRDniJH7g
Więcej informacji w wydarzeniu na fb Bieg Kryptonim Szare Szeregi Kielce.

Hazard? Nie daj się wciągnąć – akcja edukacyjna

Cel akcji

Akcja edukacyjna „Hazard? Nie, dziękuję” wystartowała w 2017 r. Początkowo była skierowana do młodzieży, studentów, rodziców i nauczycieli. Działania edukacyjne były realizowane przez wszystkie izby administracji skarbowych we współpracy z kuratoriami wojewódzkimi.

Cel kampanii  to uświadomienie społeczeństwu,  że:

Przekaz kampanii koncentrował się na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do KAS.

Akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć” uzyskała patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki.

Rola KAS

Problem nielegalnego hazardu jest znany KAS od wielu lat. Takie nielegalne punkty tworzą się w wielu miejscach - nawet w małych miejscowościach. Funkcjonariusze KAS zauważają, że wśród graczy są coraz młodsze osoby. O ile zmiana przepisów w tym zakresie wprowadziła w legalnych salonach regulamin odpowiedzialnej gry i zakazała gier osobom nieletnim, o tyle w nielegalnych punktach, nastawionych na maksymalny zysk, jest to nieistotne. Różne badania pokazują ryzyko zagrożenia uzależnieniem od hazardu przez młodych ludzi, chociaż sam hazard nie jest jeszcze przez polskie społeczeństwo traktowany jako uzależnienie.

Co komunikujemy w akcji

Gdzie zgłosić chęć udziału w akcji

Każda zainteresowana szkoła może zgłosić chęć wzięcia udziału w akcji wysyłając maila na adres koordynatora ze swojego województwa:

Czy wiesz, że

„TWOJA ULUBIONA TRASA ROWEROWA W WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIM. II EDYCJA”

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!

To już druga edycja konkursu rowerowego organizowanego przez serwis transportowy Clicktrans. Wyniki pierwszej edycji znajdziesz tutaj. Pandemia wielu z nas zachęciła do eksplorowania najbliższej okolicy i poznawania uroków własnego regionu zamiast dalekich krajów. Podziel się ulubioną trasą rowerową odkrytą w regionie - może dzięki Tobie odkryją ją też inni 🙂

I miejsce: 500 zł

II miejsce: 300 zł

III miejsce: 200 zł

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE

1. Do udziału zapraszamy mieszkańców woj. świętokrzyskiego.
  2. Stwórz pracę na temat „Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. świętokrzyskim”, dołącz do niej zdjęcia i/lub wideo własnego autorstwa.
  3. Prezentowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w woj. świętokrzyskim. Nie musi być oficjalnie wyznaczonym szlakiem rowerowym - liczymy na odkrycie również mniej znanych zakątków województwa 😉
  4. Prześlij pracę wraz z wypełnionym i odręcznie podpisanym formularzem zgłoszeniowym na adres: konkurs@clicktrans.pl.
  5. Oceniamy nie samą trasę, ale również atrakcyjność jej przedstawienia.

Więcej informacji (w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy) znajdziesz na stronie konkursu: https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-swietokrzyskie-2-edycja

Na zgłoszenia czekamy do 8 października 2021 roku!

Serdecznie zapraszamy!