Szukamy domu dla małych kotków

W Chrobrzu, ktoś podrzucił pod jeden z budynków mieszkalnych 3 małe kotki. Szukamy dla nich domu. Osoby zainteresowane przygarnięciem „maluchów” prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Złota, tel. 41 356 16 33 wew. 16.

kotki

Podziękowano za pracę na rzecz Rady

Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Złota 30 września 2021 roku Radni Gminy Złota podziękowali pani Lidii Dziurze, która niedawno przeszła na zasłużoną emeryturę, za długoletnia i sumienną pracę na rzecz Rady Gminy.

Pani Lidii życzymy zdrowia i realizacji marzeń, które ze względu na obowiązki zawodowe musiała odłożyć na później.

sesja pożegnanie p. Lidii

Radni obradowali

W czwartek, 30 września odbyła się Sesja Rady Gminy Złota, podczas której radni podjęli 5 uchwał, w tym m.in. w sprawie określenia metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia wysokości tej opłaty, określenia stawki opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.

Uchwałą nr XXVIII/214/2021 wprowadzono następujące stawki za odbiór odpadów:

Ustala  się miesięczną stawkę opłaty  za  gospodarowanie  odpadami  komunalnymi  w następujących wysokościach:

a) gospodarstwo domowe 1 osobowe – 25,00 zł
b) gospodarstwo domowe 2 osobowe – 50,00 zł
c) gospodarstwo domowe 3 osobowe - 75,00 zł
d) gospodarstwo domowe 4 osobowe - 100,00 zł
e) gospodarstwo domowe 5 osobowe i powyżej – 107,00 zł.

Zwalnia się w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi  jednorodzinnymi  kompostujących  bioodpady  stanowiące  odpady komunalne w kompostowniku przydomowym. Wysokość miesięcznej   stawki  opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości, wynosi:

a) gospodarstwo domowe 1 osobowe - 24,00 zł
b) gospodarstwo domowe 2 osobowe - 48 ,00 zł
c) gospodarstwo domowe 3 osobowe - 72,00 zł
d) gospodarstwo domowe 4 osobowe - 96,00 zł
e) gospodarstwo domowe 5 osobowe i powyżej- 106,00 zł.

Ustala się  stawki opłaty podwyższonej  za  gospodarowanie  odpadami  komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości  nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób  selektywny w wysokości trzykrotności stawki, tj.:

a) gospodarstwo domowe 1 osobowe – 75,00 zł
b) gospodarstwo domowe 2 osobowe – 150,00 zł
c) gospodarstwo domowe 3 osobowe - 225,00 zł
d) gospodarstwo domowe 4 osobowe - 300,00 zł
e) gospodarstwo domowe 5 osobowe i powyżej – 321,00 zł.

Przypominamy, że zapis wideo z każdej sesji oraz protokoły dostępne są na stronie www.bip.gminazlota.pl

sesja