PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Opady marznące/ 1
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 00:00 dnia 13.01.2022 do godz. 11:00 dnia 13.01.2022
Przebieg Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. Strefa
opadów przemieszcza się od północnego zachodu województwa
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%
Uwagi Zmiana dotyczy wcześniejszego terminu rozpoczęcia ważności ostrzeżenia

Spotkanie robocze w sprawie wejścia w życie ustawy o OSP

W dniu 11.01.2022 roku w siedzibie tutejszej Komendy odbyło się spotkanie robocze mające na celu omówienia Ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych, która obowiązuje od dnia 1.01.2022 r. W zebraniu udział wzięli Burmistrzowie, Wójtowie, pracownicy Urzędów Gmin realizujący sprawy ochrony przeciwpożarowej oraz Prezesi Zarządów Gminnych OSP. Głównym tematem spotkania było omówienie zagadnień wypłat świadczeń ratowniczych dla druhów OSP spełniających wymagania nałożone Ustawą. Następnie Komendant Powiatowy PSP w Pińczowie podziękował wszystkim druhom OSP za udział w działaniach ratowniczych w 2021 roku oraz przedstawił plan  zadań przewidzianych do realizacji w 2022 roku.

Źródło: PSP Pińczów

spotkanie w psp