Święto 10 ŚBOT - zapraszamy

W imieniu Dowódcy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Piotra HAŁYSA przesyłam Państwu plakat reklamujący Święto Brygady połączone z uroczystą przysięgą wojskową, z prośbą o umieszczenie na stronie internetowej Państwa instytucji. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Z góry dziękujemy za przychylne odniesienie się do naszej prośby.

plakat WOT

Dzień Dziecka w Stawiszycach

Niezwykle udany i radosny charakter miał festyn z okazji Dnia Dziecka organizowany cyklicznie w Stawiszycach. Mnóstwo atrakcji czekało na naszych najmłodszych mieszkańców, którzy w niedzielę 29 maja wybrali się na plac przy świetlicy wiejskiej. Organizatorzy, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich zapewniło bogaty program rozrywkowo-artystyczny i każdy w nim znalazł coś dla siebie. Festyn zwieńczyła zabawa taneczna „pod gwiazdami”.

dzien dziecka

Wspólna wycieczka Klubów „Senior+” do Wieliczki

W czwartek 26 maja 2022 roku miała miejsce wspólna wycieczka Klubów "Senior+" z terenu Gminy Złota (Kluby ze Złotej, Chrobrza i Pełczysk) do zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce, jednej z ikon Polski za granicą, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie Kopalni klubowicze rozpoczęli w szybie Daniłowicza, przez cały czas grupie towarzyszyła pani przewodnik, która nie tylko z pasją podzieliła się swoją wiedzą historyczną i ciekawostkami z życia dawnej kopalni, ale przede wszystkim zadbała o komfortowy i bezpieczny przebieg wizyty w zabytkowych solnych podziemiach.

Po przejściu schodami kilka poziomów w dół, seniorzy rozpoczęli trzygodzinną trasę turystyczną, gdzie zwiedzali podziemne korytarze oraz wykute w soli kaplice. Członkowie Klubów z zachwytem podziwiali figury solne, solankowe podziemne jeziora, dużą ilość schodów jak i podtrzymujące konstrukcje drewniane ręcznie robione przez górników. Seniorzy obejrzeli dawne narzędzia górnicze, środki do transportu soli oraz urządzenie do odwadniania kopalni.

W komorze Św. Kingi ze zdobiącymi ją jedynymi w swoim rodzaju dziełami sztuki, członkowie Klubów zrobili sobie grupowe zdjęcie.

Dla zainteresowanych była również możliwość zwiedzenia wchodzącej w skład kompleksu tężni solankowej. Po aktywnie spędzonym czasie Seniorzy udali się na wspólny obiad. Część Seniorów jedynie w dzieciństwie z wycieczką szkolną miała okazje uczestniczyć w takim wyjeździe.

wuycieczka

Gminny Turniej Badmintona

Z okazji Dnia Dziecka dla uczniów z roczników 2007 - 2008, oraz 2009 – 2011 z terenu Gminy Złota w piątek 27 maja w hali sportowej w Złotej, odbyły się indywidualne rozgrywki sportowe w badmintonie. Organizatorem tego wydarzenia, był Zespół Placówek Oświatowych w Złotej oraz Uczniowski Klub Sportowy Złota.

Rozgrywki odbywały się systemem gry każdy z każdym z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców w poszczególnych rocznikach.

Klasyfikacja końcowa;

Rocznik 2007 - 2008

Dziewczęta:

I miejsce Nikola Kobus

II miejsce Tosia Purchla

III miejsce Lena Kowalska

Chłopcy:

I miejsce Wiktor Kwapisz

II miejsce Paweł Ziółkowski

III miejsce Maciek Siemieniec

Rocznik 2009 - 2011

Dziewczęta:

I miejsce Wiktoria Machynia

II miejsce Amelia Woźniak

III miejsce Aleksandra Borzęcka

Chłopcy:

I miejsce Karol Kochański

II miejsce Wiktor Maj

III miejsce Igor Ziółkowski

Finaliści turnieju z rąk organizatora, otrzymali  puchary i medale a pozostali uczestnicy pamiątkowe medale.

Była to dla każdego oprócz sportowej rywalizacji i dobrej zabawy możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności w grze.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY, życzymy satysfakcji i dalszych postępów w tej dyscyplinie sportu..

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie w składzie: Pan Marek Purchla, oraz uczennice z klasy VIII Zuzanna Borzęcka, Małgorzata Siemieniec, Zuzanna Godzic, oraz Julia Purchla

badminton

Koncert Michałów - 4.06.2022 r.

jawor