Konkurs ortograficzny na Dyktanda.pl

Zapraszamy na III. edycję konkursu Mistrz Ortografii!

Uczestnicy zweryfikują swoją wiedzę poprzez rozwiązywanie dyktand online na platformie Dyktanda.pl.

W tej edycji rywalizacja będzie przebiegała następująco:

Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy zapisać się do konkursu w swojej kategorii wiekowej:

Udział w konkursie jest bezpłatny! Na każdego uczestnika czeka nagroda gwarantowana, a najlepsi zostaną nagrodzeni pakietami korepetycji online do wykorzystania na platformie Tutors.live.

Serdecznie zapraszamy!

Trwa rekrutacja do OHP!

Masz problemy z nauką ?  Chcesz ukończyć szkołę?  Zdobyć ciekawy zawód?

Zapisz się do OHP 😊

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach rozpoczyna rekrutację młodzieży w wieku 15-18 lat do hufców pracy, ośrodków szkolenia i wychowania na nowy rok szkolny 2022/2023.

Zapraszamy osoby, które mają problemy z nauką i nie radzą sobie z nią w normalnym trybie nauczania. Zgłaszać mogą się także ci młodzi ludzie, których rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej.

OHP umożliwiają uzupełnienie wykształcenia w szkole podstawowej dla dorosłych (klasa VII i VIII) i z oddziałami przysposabiającymi do pracy (klasa VII i VIII), szkołach branżowych I stopnia oraz w szkoleniach zawodowych w formie kursowej.

Po konsultacjach z naszymi doradcami zawodowymi każdy kandydat do OHP może wybrać zawód, którego zechce się uczyć. Listę i charakterystykę zawodów w naszych jednostkach OHP znajdziesz tutaj: https://dokariery.pl/oferta-zawodow

Naszym celem jest pomóc Ci z odwagą spojrzeć w przyszłość, służyć wsparciem w rozwoju osobistym i zawodowym.

TYLKO U NAS DOŚWIADCZONA KADRA PEDAGOGICZNA ZAPEWNI CI POMOC W UZUPEŁNIENIU WYKSZTAŁCENIA, ZDOBYCIU ZAWODU i ZNALEZIENIU PRACY:

*doradzamy, jakie zawody w przyszłości będą cieszyć się największym zainteresowaniem pracodawców,

*organizujemy czas wolny, wypoczynek, zajęcia kulturalne i sportowe, staramy się pomóc w rozwoju osobowości i zainteresowań.

ZGŁASZAJĄC SIĘ DO NAS:

Praktyczne przygotowanie zawodowe prowadzone jest we własnych nowych warsztatach produkcyjno-szkoleniowych w 13-1 OSiW w Starachowicach oraz 13-2 OSiW w Jędrzejowie lub u pracodawców  na podstawie porozumień oraz na podstawie indywidualnych umów o pracę w celu przygotowania zawodowego zawartych z młodocianymi pracownikami – uczestnikami OHP (13-1 w Skarżysku-Kamiennej, 13-3 Hufiec Pracy w Kielcach, 13-5 Hufiec Pracy w Końskich, 13-2 OSiW w Jędrzejowie i 13-3 OSiW w Pińczowie).

W ośrodku szkolenia i wychowania w Starachowicach, Jędrzejowie i Pińczowie czekają na młodzież miejsca w internatach, bezpłatne wyżywienie oraz całodobowa opieka i wsparcie wychowawców.

W każdej jednostce prowadzone są różne programy i zajęcia z edukacji kulturalnej, artystycznej, filmowej, historycznej, patriotycznej, obywatelskiej, zdrowotnej, ekologicznej; treningi zapobiegania agresji i autodestrukcji; spotkania integracyjne; warsztaty plastyczne i fotograficzne; zajęcia sportowo-rekreacyjne i turystyczne.

Młodzież może uczestniczyć w projektach współfinansowanych ze środków unijnych.

Uczestnictwo w OHP jest dobrowolne i bezpłatne.

Ogólne kryteria przyjęcia uczestnika do OHP do wszystkich typów jednostek na miejsca dochodzące oraz stacjonarne: http://www.swietokrzyska.ohp.pl/warunki-uczestnictwa-w-ohp/

Skontaktuj się z nami!

Zespół Kształcenia, Wychowania i Rozwoju Zawodowego w ŚWK OHP w Kielcach, tel. 41 200 17 55.

Więcej informacji na stronie dokariery.pl

Kontakt do jednostek OHP na terenie województwa świętokrzyskiego:

Chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z wybraną jednostką OHP lub wejdź na www.droga.dokariery.pl  - „strefa rekrutacji” pod adresem: https://dokariery.pl/rekrutacja

lub: www.ohp.pl pod adresem: https://ohp.pl/rekrutacja-2021

Burze z gradem

Zjawisko/Stopień zagrożenia Burze z gradem/1
Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu)
powiaty: buski(56), jędrzejowski(54), kazimierski(54), Kielce(58), kielecki(58), konecki(55),
opatowski(55), ostrowiecki(55), pińczowski(55), sandomierski(55), skarżyski(56),
starachowicki(56), staszowski(55), włoszczowski(55)
Ważność od godz. 15:00 dnia 07.06.2022 do godz. 01:00 dnia 08.06.2022
Prawdopodobieństwo 80%
Przebieg Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do
30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Mieszkańcu, złóż obowiązkową deklarację, wkrótce upływa termin

Przypominamy, że 30 czerwca br. upływa termin składania deklaracji dla źródeł zainstalowanych przed 1 lipca 2021 r.

Celem stworzenia CEEB jest poprawa jakości powietrza a  także likwidacja głównej przyczyny zanieczyszczeń, którą jest emisja substancji odpowiadających za smog.

CEEB jest również bardzo ważnym narzędziem wspierającym wymianę starych kotłów grzewczych, to także miejsce, gdzie będą dostępne informacje na temat wszystkich programów finansowania wymiany pieców.

Zachęcamy zatem do dzielenia się informacjami, w ramach naszej kampanii, w kanałach komunikacji tradycyjnej oraz social media ze swoimi bliskimi i znajomymi.

Jak złożyć deklarację?

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków | Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (gunb.gov.pl)

Pamiętajmy – złożenie deklaracji jest obowiązkowe!