Rajd rowerowy 2022

W dniu 15 czerwca 2022 roku grupa uczniów naszej szkoły z klas IV – VIII wraz z opiekunami już po raz kolejny,  uczestniczyła w rajdzie rowerowym. Głównym celem rajdu było promowanie zdrowego i aktywnego trybu spędzania wolnego czasu oraz podziwianie pięknych i urokliwych miejsc naszej gminy. Przystankiem docelowym była polana w miejscowości Wola Chroberska, na której odbyło się ognisko  połączone z  pieczeniem pysznych kiełbasek, a także pogadanką na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji oraz zasad zachowania się na szlakach i wycieczkach do lasu. Rajd odbył się przy współpracy naszej szkoły z  Nadleśnictwem Pińczów, Komedą Powiatową Policji w Pińczowie oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Złotej.

Policja w Pińczowie jak co roku  zabezpieczała trasę przejazdu a  dzięki Gminnej  Komisji  nie zabrakło nikomu kiełbasek, napojów oraz słodkości. Rajd sprawił każdemu dużo radości i satysfakcji. Wszystkim uczestnikom  gratulujemy wytrwałości.

Dziękujemy zaangażowanym instytucjom za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu  rajdu.

Opiekunami naszych uczniów byli: pani Małgorzata Gołuszka, Mirosława Nowak-Wawrecka, Anna Kowalska oraz panowie Robert Siemieniec i Marek Purchla.

rajd

I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka – finał wojewódzki

W Hali MOSiR w Kielcach odbył się finał I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka organizowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

przedszkolaki

W zawodach na szczeblu wojewódzkim uczestniczyło 16 przedszkoli z terenu województwa Świętokrzyskiego, które zwyciężyły w etapie powiatowym. Wśród nich znalazły się również przedszkolaki z Przedszkola w Złotej.

W rozgrywkach brały udział dzieci w wieku 5 i 6 lat:

Każda drużyna składa się z 4 dzieci oraz jednego zawodnika rezerwowego.

Uroczystego otwarcia Olimpiady Przedszkolaka dokonał Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik wspólnie z Panem Zbigniewem Wojciechowskim dyrektorem Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Nasz zawodnik Szymek miał ogromny zaszczyt zapalić wspólnie z Panem Sławomirem Szmalem znicz olimpijski.

Po części artystycznej przygotowanej przez MDK w Kielcach i krótkiej rozgrzewce- Zumba Kids rozpoczęły się rozgrywki sportowe.

Konkurencje, w jakich zmierzyli się najmłodsi zawodnicy to: bieg z pałeczką, toczenie piłki slalomem, rzucanie woreczkiem i skok z miejsca z odbiciem obunóż.

Emocje były ogromne. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach, które były oczywiście punktowane, a o końcowej kolejności zespołów decydowała suma punktów.

W przerwie między kolejnymi konkurencjami na dzieci czekało moc atrakcji np.: pokaz tresury psa policyjnego, możliwość wejścia do wozów wojskowych, kącik z zabawami z piaskiem kinestetycznym.

Nasza drużyna otrzymała wyróżnienie i dyplom z rąk Pana Kuratora , a każdy przedszkolak medal, co było bez wątpienia wyjątkowym przeżyciem.

Opiekę nad przedszkolakami podczas zawodów sprawowali Panie Anna Kumor, Ewa Książek, Anna Kowalska oraz Pan Marek Purchla. Razem z nimi była wicedyrektor- Pani Renata Wojas, która kibicowała naszym przedszkolakom i utrwalała ich zmagania sportowe.

Naszym wspaniały zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystko bowiem zaczyna się od przedszkola!