Fundusz Sołecki 2022

Mieszkańcy naszej gminy realizują środki z Funduszu Sołeckiego. Wykorzystanie środków za 2022 rok.

Rudawa – remont i wyposażenie świetlicy oraz ogrodzenie placu.
Kostrzeszyn – remont świetlicy, kamień na drogi dojazdowe do pól.
Złota – budowa wiaty przy placu zabaw, wkład do zakupu działki.
Wola Chroberska – materiały na altanę, kamień na drogi dojazdowe do pól, wyposażenie świetlicy.
Żurawniki – wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz wyposażenie świetlicy.
Biskupice – bramka wjazdowa do remizy.
Miernów – utwardzenie dróg dojazdowych.
Niegosławice – wymiana stolarki okienno-drzwiowej, kamień na drogi dojazdowe do pól.
Probołowice – remont świetlicy wiejskiej z zapleczem kuchennym oraz wyposażenie kuchni.
Chroberz – budowa altany na przystani kajakowej, kamień na drogi dojazdowe do pól.
Stawiszyce – zakup kos spalinowych, zakup wyposażenia do altany przy remizie.
Nieprowice – wymiana ogrodzenia przy remizie OSP.
Wojsławice – remont drogi.
Pełczyska – odmulenie rowu przydrożnego, utwardzenie drogi dojazdowej do łąk, zakup kosy spalinowej.

wola chroberskaAltana w Woli Chroberskiej

Zaśpiewaliśmy Dla Niepodległej

Jedenasty listopada – data oznaczająca dla Polski i dla narodu polskiego nowy „wolny” początek. Tak jak każdego roku uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości, wieszaliśmy flagi, śpiewaliśmy Hymn Polski, na apelu w szkole przypominaliśmy sobie historię naszej Ojczyzny. Jednak w tym roku Zespół Placówek Oświatowych w Złotej  we współpracy z proboszczem parafii Ks. dr. Grzegorzem Kaliszewskim, zorganizował koncert pieśni patriotycznych pod hasłem Niepodległa dla społeczności lokalnej, który odbył się w Kościele pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej. W obchodach tego święta wzięli udział Wójt Gminy Złota Pan Tadeusz Sułek, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Ireneusz Gołuszka, Przewodniczący Rady Gminy Pan Adam Wypych,  Dyrektor ZPO w Złotej Pani Mariola Warzecha, grono pedagogiczne ZPO w Złotej, przedstawiciele wielu instytucji, a także strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Gminy Złota oraz mieszkańcy Gminy Złota. Na początku uroczystej Mszy Św. wszyscy odśpiewali Hymn Polski, natomiast po mszy rozpoczął się koncert z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowany przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w  Złotej pod kierunkiem Pani Mirosławy Nowak-Wawreckiej.

Zabrzmiało wiele pieśni: Rota, pieśń Ojczyzno ma, My I Brygada, czy Warszawianka. Wiele osób skorzystało z przygotowanych śpiewników i przyłączyło się do wspólnego śpiewania.

Piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej  wywołały wiele emocji i wzruszeń. Dumą napawa patriotyczna postawa młodzieży, która poświęciła swój wolny czas, aby, tak jak potrafi najlepiej, oddać hołd tym, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce. Dziękujemy Rodzicom i ich dzieciom za taką postawę, za szacunek do Ojczyzny, za to, że wiedzą co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ.

Koncert był nostalgicznym spotkaniem pełnym zadumy nad przeszłością Polski, radości z odzyskanej wolności, wzruszeń i łez.

Na zakończenie Wójt Gminy Złota Pan Tadeusz Sułek zabrał głos. Podziękował wszystkim za udział w tak ważnym święcie, a młodzieży za wzruszający koncert, który jest dowodem na to, że młode pokolenie nie zapomni o przeszłości Polski.

Po koncercie wszyscy udali się pod Pomnik Partyzantów w Złotej, aby złożyć wieńce i zapalić znicze. Dalszą część uroczystości prowadził Przewodniczący Rady Powiatu Pan Ireneusz Gołuszka.

Pamiętajmy o naszej przeszłości, dbajmy o naszą niepodległość!

Dziękujemy!

W koncercie wystąpili uczniowie ZPO w Złotej:

1. Maria Kozłowska
  22. Marcel Niedopytalski
  23. Szymon Salwierak
  24. Olaf Wawrecki

A także absolwentki naszej szkoły: Martyna Woźniak oraz Gabriela Cabaj.

Koncert przygotowała i poprowadziła: Mirosława Nowak-Wawrecka

Nagłośnienie: Marek Purchla

Dziękuję Panu Sebastianowi Gawłowi za pomoc w przygotowaniu podkładów muzycznych oraz nagłośnienia do koncertu.

Źródło: https://zpozlota.edupage.org

zaśpiewali

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 97

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie