Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 100

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Gęsta mgła/ 1
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 17:00 dnia 22.11.2022 do godz. 09:00 dnia 23.11.2022
Przebieg Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m
do 200 m.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%

Teleopaska

Dzięki funduszom pozyskanym z programu zainicjowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej – Korpus Wsparcia Seniorów 10 seniorów z Gminy Złota otrzyma opaski bezpieczeństwa. Program ministerialny jest elementem polityki społecznej państwa, mającej na celu wspieranie  działań na rzecz seniorów samotnie mieszkających, gospodarujących, niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia.

Zadaniem opaski bezpieczeństwa jest monitorowanie stanu zdrowia oraz natychmiastowe połączenie się z ratownikiem medycznym o każdej porze dnia i nocy. Teleopaska automatycznie wykryje upadek i omdlenie. Jeśli stracimy przytomność teleopaska sama powiadomi o tym ratownika medycznego, który wezwie pomoc, ponieważ poglądowe parametry życiowe jak tętno, saturacja są na bieżąco monitorowane przez medyczną opaskę SIDLY i ratowników z telecentrum SIDLY Healthcare.

Gdy poczujemy się gorzej teleopaska połączy się z ratownikiem bezpośrednio przez teleopaskę. Ratownik udzieli porady lub wezwie odpowiednią pomoc. Beneficjenci programu otrzymają opaski telemedyczne, dzięki którym mogą poczuć się bezpieczniej.

Źródło: GOPS Złota

teleopaska

Kotek szuka domu

W miejscowości Biskupice podrzucony został kotek. Niestety osoba ze względu na wyjazd nie może się nim zaopiekować.  Szukamy dobrego domu dla bardzo przyjaznego kotka.

Kontakt UG Złota: 41 356 16 33 wew. 16.

kotek kotek kotek kotek kotek