To był trudny rok Tadeusz Sułek

Hala w ZPO Złota - 30.01-06.02

Informujemy o godzinach otwarcia hali sportowej przy ZPO Złota w okresie 1 tygodnia ferii - 30.01-06.02.2023 r.

BEZPIECZNE FERIE 2023

30.01.2023 r.
Godz. 16:00 - 18:00 - Piłka nożna (Klasy 0 - I oraz Klasy II – III)trener Marek Sobura.

Pozostałe zajęcia w tym dniu zgodnie z harmonogramem. Szczegóły u trenerów i opiekuna hali.

31.01.2023 r.
Zajęcia w tym dniu zgodnie z harmonogramem. Szczegóły u trenerów i opiekuna hali.

01.02.2023 r.

02.02.2023 r.
Zajęcia w tym dniu (poza godz. 16-18) zgodnie z harmonogramem. Szczegóły u trenerów i opiekuna hali.

03.02.2023 r.

Dofinansowanie dla Stowarzyszeń z terenu Państwa Gminy - edukacja ekologiczna

Miło jest nam poinformować, że na terenie Państwa Gminy został uruchomiony program eko-PROFIT - REcycling to się opłaca, w ramach którego są realizowane projekty ekologiczne, skierowane do wybranych grup Państwa mieszkańców :

W ramach programu eko-PROFIT - REcycling to się opłaca każdy uczestnik, który wyrazi zainteresowanie przystąpieniem do Programu (np. Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, ….) bierze aktywny udział w podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów.

Uczestnicy poprzez propagowanie ekologicznych postaw wśród lokalnej społeczności oraz organizację zbiórek zużytego sprzętu oraz baterii i akumulatorów przyczyniają się do właściwego zagospodarowania tych odpadów, ochrony środowiska a dodatkowo uzyskują fundusze na swoją statutową działalność (każdy uczestnik otrzymuje wynagrodzenie za każdy kilogram zebranego sprzętu i baterii). Projekt nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami finansowymi po stronie Gminy ani uczestników.

Dodatkowo, na Państwa życzenie możemy przygotowywać zestawienia zawierające masy zużytego sprzętu oraz baterii/akumulatorów zebranych na terenie Państwa Gminy w ramach programu eko-PROFIT, którą Gmina może zaliczyć na poczet poziomów odzysku i recyklingu.

Strona internetowa programu (https://eko-profit.pl/, +48 693 340 425, eko-profit@remondis.pl)

Prosimy o Państwa zgodę na wysłane szczegółowych informacji dotyczącej programu eko-Profit.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Maciej Gąkowski

REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.
Ekologiczna 2 // 05-870 Błonie
M +48 607 910 572
maciej.gakowski@remondis.pl // www.remondis-electro.pl

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Zgłoszenie jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego

Urząd Stanu Cywilnego w Złotej prosi o zgłaszanie par małżeńskich, które w 2023 roku obchodzą Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, a które zawierały związek małżeński poza terenem gminy Złota.

Zgłaszać można wszystkich Jubilatów mających zameldowanie na pobyt stały na terenie gminy Złota.

Prosimy o informacje do dnia 24 lutego 2023 roku,
telefonicznie pod numerami telefonu 41 356 16 27 lub 41 356 16 33 wew. 24.

Sesja Rady Gminy - porządek obrad, transmisja

Serdecznie zapraszam na sesję Rady Gminy Złota, która odbędzie się 27 stycznia 2023 r. o godz. 14-tej w świetlicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Złotej.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie porządku obrad.
  4. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Złota.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie określenia górnych stawek za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Gminy Złota w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Złota.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Publicznej Szkoły Podstawowej w Złotej w Zespole Placówek Oświatowych w Złotej poprzez likwidację Szkoły Filialnej im. Jana Jasińskiego w Miernowie o stopniu organizacyjnym klas I-III z oddziałem przedszkolnym.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Publicznej Szkoły Podstawowej w Złotej w Zespole Placówek Oświatowych w Złotej poprzez likwidację Szkoły Filialnej w Chrobrzu o stopniu organizacyjnym klas I-III z oddziałem przedszkolnym.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawki za 1 km przebiegu pojazdu służącego do przewozu przez rodziców do placówek oświatowych dzieci, młodzieży i uczniów z niepełnosprawnościami zamieszkałych teren Gminy Złota.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2023 rok.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Złota na lata 2023-2031.
  15. Interpelacje i zapytania.
  16. Wolne wnioski.
  17. Odpowiedzi na wolne wnioski i zapytania.
  18. Zamknięcie obrad.

Ferie 2023 w Gminie Złota

Zespół Placówek Oświatowych w Złotej

Informuję, że w czasie ferii zimowych świetlica środowiskowa działa od poniedziałku do piątku w stałych, ustalonych godzinach tj. 12.00-18.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Koordynator Projektu

Gminna Biblioteka Publiczna w Złotej

ferie

BEZPIECZNE FERIE 2023

30.01.2023 r.

31.01.2023 r.

01.02.2023 r.

02.02.2023 r.

03.02.2023 r.

GKS Strzelec Chroberz

28.01.2023 r.
Piłkarskie Konfrontacje Orlików i Młodzików z okazji 25-lecia Strzelca Chroberz.

04.02.2023 r.
Otwarty trening piłkarski dla dzieci z roczników 2013 - 2009. Hala w Złotej, kontakt 459 389 887.