Aplikacja mobilna mZUS

Z aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację należy pobierać wyłącznie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Dla kogo przeznaczona jest aplikacja mZUS

Aplikacja mZUS jest przeznaczona dla osób, które mogą skorzystać z programów świadczeń dla rodzin, tj. świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczenia dobry start 300+ (z wyjątkiem dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych i dyrektorów regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych).

Więcej informacji o świadczeniach dla rodzin.

Za pośrednictwem aplikacji możesz:

Jeśli wcześniej składałeś do nas wniosek o świadczenie 300+ lub 500+ i przyznaliśmy Ci świadczenie – możesz na jego podstawie utworzyć nowy wniosek. Do kreatora pobiorą się wszystkie Twoje dane. Jeśli coś się zmieniło, możesz to poprawić.
Jeśli tworzysz wniosek i masz dzieci zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS, możesz w kreatorze wybrać dane tych dzieci. Dzięki temu nie musisz wprowadzać tych danych ręcznie.

Tutorial - jak złożyć wniosek 500+ przez aplikację mobilną mZUS (link do YouTube)

W aplikacji będziesz mieć dostęp do wniosków, które trafiły do ZUS różnymi kanałami, przez: aplikację mZUS, PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub system Emp@tia.

Jak działają wszystkie funkcje aplikacji mZUS, sprawdzisz w "Podręczniku użytkownika" (pdf 3,3mb)

Przed instalacją aplikacji

Aplikację mobilną mZUS - po zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie - trzeba połączyć ze swoim profilem na portalu PUE ZUS. Jak to zrobić, możesz sprawdzić w instrukcji "Jak aktywować aplikację mZUS" (pdf 2,7mb). Przed instalacją aplikacji upewnij się, że masz profil na portalu PUE ZUS i jest on aktywny. Informacje o tym, jak założyć profil na PUE ZUS.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi (docx 51kb).

Tutorial - powiązanie aplikacji mobilnej mZUS z PUE ZUS (link do YouTube).

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Konkurs jest organizowany w ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem działania skierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Konkurs przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, a współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Agro Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Patronat medialny nad konkursem sprawują: TVP INFO, platforma informacyjna AgroNews.com.pl, Gospodarz.pl – Twój Portal Rolniczy, Tygodnik Poradnik Rolniczy, Rolniczy Przegląd Techniczny, portal wiescirolnicze.pl oraz magazyn rolniczy Agro Profil.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

Sposób zgłaszania prac do konkursu oraz warunki uczestnictwa określa regulamin. Więcej informacji na temat organizacji działania można uzyskać we właściwej dla miejsca zamieszkania jednostce terenowej KRUS – dane kontaktowe znajdują się pod linkiem www.krus.gov.pl/niezbednik/mapa-krus/,

Autorzy najciekawszych prac na każdym etapie konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.

Plakat konkursowy tutaj.

Wybory Sołeckie

6 lutego rozpoczęły się zebrania wiejskie w sołectwach gminy Złota dotyczące wyboru Sołtysa oraz Rady Sołeckiej.

Biskupice:

Sołtys: Stefan Dynia.
Rada Sołecka: Marzena Berowska, Paweł Krawczyk, Ryszard Machynia.

Pełczyska:

Sołtys: Ryszard Górniak.
Rada Sołecka: Robert Wierzbowski, Piotr Walaś, Grzegorz Chmielarz, Sebastian Gnacik, Halina Pobiega

Kostrzeszyn:

Sołtys: Adam Cieślak.
Rada Sołecka: Edmund Krawczyk, Zbigniew Jach, Przemysław Cabaj.