Uporządkowano teren przy ul. Parkowej

Samorząd Gminy Złota, decyzją Rady Gminy, dokonał zakupu terenu po byłym zakładzie produkcji wyrobów wędliniarskich w Złotej przy ul. Parkowej.

Na działce znajdowały się zabudowania zagrażające zdrowiu i życiu. Zakup tego terenu był uzasadniony i potrzebny. Wkrótce po zakupie, wykonano prace rozbiórkowe. Cały teren został wyrównany i zagospodarowany. Również chodnik przylegający do wspomnianej działki został poprawiony.

Efekty swoistej metamorfozy można obejrzeć na zdjęciach poniżej.

/UG Złota/

masarnia

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 44

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Przymrozki/ 1
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 01:00 dnia 03.06.2023 do godz. 06:00 dnia 03.06.2023
Przebieg Lokalnie prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2°C, przy gruncie do -3°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%

Uroczystości z udziałem Jego Eminencji Księdza Arcybiskupa

W poniedziałek - 29 maja o godz. 12.00 - w Parafii Złota Pińczowska odbyła się Uroczystość Odpustowa ku Czci Patronki Parafii - świętej Urszuli Ledóchowskiej. Uroczystościom przewodniczył i kazanie wygłosił Jego Eminencja, Ksiądz Arcybiskup dr Henryk Jagodziński - Nuncjusz Apostolski w Ghanie. Na początku Eucharystii ks. dr Grzegorz Kaliszewski - Proboszcz Parafii serdecznie Wszystkich powitał i zaprosił do wspólnej modlitwy.

We Mszy świętej uczestniczyło wielu Kapłanów. Licznie przybyli też Parafianie i Goście. Podczas Uroczystości Ksiądz Nuncjusz udzielił Sakramentu Bierzmowania. W kazaniu Jego Eminencja przybliżył postać Patronki - św. Urszuli Ledóchowskiej oraz podał wiele cennych wskazówek odnoszących się do życia duchowego Młodzieży żyjącej we współczesnych czasach. Zaprosił też Wszystkich, aby często otwierali swoje serce na działanie Ducha Świętego.

Na zakończenie Mszy świętej Młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania podziękowała Jego Eminencji, ks. abp dr Henrykowi Jagodzińskiemu - Nuncjuszowi Apostolskiemu w Ghanie za udzielenie tegoż Sakramentu. Młodzież skierowała również wzruszające podziękowanie płynące z serca dla księdza Proboszcza dr Grzegorza Kaliszewskiemu.

Podziękowała za piękne przygotowanie, za przeprowadzone katechezy, za jego wrażliwe serce, za poświęcony im czas i za to, że od kiedy ksiądz proboszcz przybył do parafii Złota stał się ich prawdziwym Przyjacielem. Przed udzieleniem błogosławieństwa ks. Proboszcz podziękował Wszystkim za obecność i dar modlitwy.

Wyraził przy tym ogromną wdzięczność Jego Eminencji ks. abp dr Henrykowi Jagodzińskiemu za przybycie i udzielenie Sakramentu Bierzmowania. Prywatnie od serca podziękował również za wieloletni dar przyjaźni z księdzem Nuncjuszem i zaprosił do Parafii Złota w przyszłości. Pojawiły się też ogromne brawa dla Wszystkich, którzy brali udział w tej pięknej Uroczystości. Na zakończenie Ksiądz Nuncjusz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

W uroczystości wzięli przedstawiciele władz gminnych w osobach; przewodniczący Rady Gminy Złota Adam Wypych oraz wójt gminy Złota Tadeusz Sułek.

Zdjęcia i wideo: Jarosław Skuza.
Tekst: GK