Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Placówek Oświatowych w Złotej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja sędziowska w składzie: przewodniczący Artur Karasek (PSP Pińczów), sekretarz Emilia Sowa (PSP Pińczów), Jolanta Fichtel (Wicewójt) oraz Artur Oziębłowski (Komendant Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Złotej).

Po ocenie przez komisję prac pisemnych i odpowiedzi ustnych ustalono następującą kolejność:

Szkoły podstawowe – ZPO Złota, gr. I:

1. Zuzanna Gnacik.
  2. Jakub Pobiega.
  3. Magdalena Górniak.

Szkoły podstawowe – ZPO Złota, gr. II:

1. Wiktoria Nowak.
  2. Paweł Niedbalski.
  3. Aleksander Roda.

Szkoły ponadpodstawowe - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu:

1. Igor Ziółkowski.
  2. Krystian Paździor.
  3. Wiktoria Zardzewiała.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane i wręczone przez wójta gminy Złota Tadeusza Sułka w asyście komisji sędziowskiej.

Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach (2 najwyższe miejsca) uzyskali awans do eliminacji powiatowych. W tym roku eliminacje wojewódzkie odbędą się również w Pińczowie.

Komunikat meteorologiczny z godz. 05:22 dnia 15.03.2024

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawiska Przymrozki
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
oraz powiaty: buski, jędrzejowski, kazimierski, Kielce, kielecki
Sytuacja meteorologiczna Miejscami występują mgły ograniczające widzialność do około 100 m. Po godz. 08:00 mgły będą dość szybko zanikać.
Uwagi Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci
pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż
opisany.

Przetarg na budowę żłobka ogłoszony

Urząd Gminy Złota ogłosił przetarg na realizację inwestycji pod nazwą "Budowa żłobka "Pszczółka Maja w Złotej" w ramach programu Maluch + 2022-2029”. Termin składania ofert mija 03.04.2024 r.

Samorząd Gminy Złota otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 600 tys. złotych przeznaczone  na budowę żłobka oraz na  zakup i montaż niezbędnego wyposażenia. Dzięki rządowemu wsparciu  powstanie 15 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3, w ramach programu Maluch+.

Budynek powstanie przy ul. Parkowej w pobliżu budynku Zespołu Placówek Oświatowych.

żłobek

Warsztaty dla Seniorów „Palmy wielkanocne”

Klub SENIOR+ w Pełczyskach zaprasza Seniorów (osoby 60+) z terenu Gminy Złota na świąteczne warsztaty rękodzielnicze pt. „Palmy wielkanocne”. Udział w zajęciach bezpłatny.

Zajęcia odbywać będą się w dniach 18, 20 i 21 marca 2024r. od godz. 10:00 w budynku Klubu Senior+ w Pełczyskach.

Przyjdź i zrób swoją palemkę!

wielkanoc