Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 30

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Przymrozki/ 1
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 22:00 dnia 25.03.2024 do godz. 08:00 dnia 26.03.2024
Przebieg Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -2°C, lokalnie do -4°C, przy gruncie do
-6°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%

I miejsce uczennicy Jagody Łyko w konkursie ,, Chrońmy lasy przed żywiołami’’

W Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach odbyło się podsumowanie konkursu ,, Chrońmy lasy przed żywiołami’’. Nasza uczennica Jagoda Łyko w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Z rąk Starosty Zbigniewa Kierkowskiego otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe.

Nagrody wręczyła również pani dyrektor Biblioteki Publicznej i przedstawiciel Nadleśnictwa w Pińczowie. W ramach spotkania laureaci obejrzeli film podsumowujący tematykę konkursu pt. ,,Leśne żywioły. Natomiast pracownicy ośrodka oprowadzili uczestników po ,,Nidarium’’, zabytkowej stacyjce kolejki wąskotorowej oraz wieży ciśnieniowej na, której znajduje się taras widokowy, który stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia obserwacji ornitologicznych.

Atrakcją były również zwierzęta hodowane w ośrodku. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dziękujemy za miło spędzony czas. Jagoda szczęśliwa i zadowolona z otrzymanych nagród zachęca koleżanki i kolegów do brania udziału w konkursach.

Autor: ZPO Złota

konkurs