Klub SENIOR+ w Pełczyskach zaprasza na warsztaty ECO-SENIOR

Klub SENIOR+ w Pełczyskach zaprasza mieszkańców gminy Złota w wieku 60+ na bezpłatne warsztaty rękodzielnicze ECO-SENIOR, które odbędą się w dniu 20 czerwca 2024r. (czwartek) o godz. 14:00.

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własnoręcznie ekologiczne miseczki metodą Paper Mache.
Udział w zajęciach bezpłatny, materiały zapewnia organizator.

Festyn Rodzinny w Nieprowicach

W niedzielne popołudnie w Nieprowicach odbył się Festyn Rodzinny. Jest to impreza która już na stałe wpisała się do gminnego kalendarza wydarzeń i w dobrej zabawie nie przeszkadza nawet deszcz.

Organizatorzy, czyli miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz jego przyjaciele, przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Festyn odwiedziły również władze gminy Złota w osobach; Wójta Gminy Złota Waldemara Podsiadło, Przewodniczącego Rady Gminy Złota Lucjana Adamczyka oraz Radnych Andrzeja Orkisza i Dariusza Tarki.

Były występy dzieci i młodzieży z ZPO Złota, zespołu „Przystań”, wokalistki Natalii Kaczmarczyk, wokalisty Mateusza Wieczorka,  Kapeli Ludowej Kamila Połonka z Potoka Wielkiego. Zabawę taneczną poprowadził zespół Master.

Części artystycznej towarzyszyły pokazy sprzętu bojowego OSP Chruścice, oblegane przez dziewczynki było stoisko gdzie zaplatane były kolorowe warkoczyki. Dużą atrakcję stanowiły przejazdy bryczką oraz konkursy dla dorosłych.

Wycieczka przedszkolaków z grupy "0"

Zerówkowicze z ZPO Złota wraz z wychowawczyniami i rodzicami uczestniczyli w wycieczce do „Dziecięcej Krainy Quadów” w Kamedułach. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji: plac zabaw, zjeżdżalnia pontonowa, trampoliny, basen z kulkami, dmuchańce i wiele innych.

Największą atrakcją okazał się statek piracki, który już od wejścia przykuł uwagę wszystkich. Każde z dzieci spróbowało też swoich sił w jeździe na quadzie. Nad bezpieczeństwem w czasie jazdy czuwały panie animatorki i rodzice. Pobyt w Kamedułach był okazją do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu oraz zdobywania przez dzieci nowych umiejętności podczas rozmaitych aktywności fizycznych.

Po takiej zabawie wybornie smakowały wszystkim kiełbaski z grilla. Pogoda dopisała, humory także. To był bardzo udany wyjazd.

Szczególne podziękowania należą się paniom z rady klasowej rodziców: Ewelinie Golowskiej i Sylwii Doroz, które zajęły się organizacją wycieczki.

Tekst. Anna Dracz. Zdjęcia: Anna Dracz, Ewelina Golowska. ZPO Złota.