Baza z ofertami pracy dla uchodźców - pracowników naukowych z Ukrainy

Opublikowano: 17 sierpnia, 2022

Szanowni Państwo

Prawie każda gmina i powiat w Polsce przyjmują od miesięcy ogromne ilości uchodźców. Wiele z tych osób potrzebuje pracy. Wśród nich są też pracownicy uczelni ukraińskich. Szacuje się, że około 30% z nich musiało opuścić Ukrainę, a pozostali zostali bez pracy lub ich zarobki spadły do minimum. Załączona baza danych ma im pomóc w znalezieniu zajęcia. Jest również adresowana do studentów z Ukrainy, by ułatwić im znalezienie miejsca na kontynuowanie studiów. Zachęcamy do jej wykorzystania, rozpowszechnienia w organizacjach, które obsługują uchodźców, a jeśli uznacie ja Państwo za użyteczną zachęcamy też do umieszczenie linku do niej na Waszych stronach internetowych.

Baza zawiera w tej chwili (22.07.2022) ponad 2200 ofert pracy i różnych form pomocy z instytucji naukowych z 55 krajów na świecie: z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, ale też z Egiptu, Tajwanu, czy Japonii. Samych ofert z Polski jest ponad 145. Proponują one uchodźcom z Ukrainy różne formy zatrudnienia: udział w projektach, krótkoterminowe (3 – 6 – 12 miesięczne) stypendia lub stałą pracę. Również pracę na odległość.

Baza danych jest efektem pracy międzynarodowego zespołu wolontariuszy tworzących ruch Science for Ukraine https://scienceforukraine.eu/. Zainicjowany między innymi przez polskie uczelnie.

Link do bazy danych z tymi ofertami: https://scienceforukraine.netlify.app/#/positions.

Materiały graficzne ułatwiające umieszczenie tych informacji na witrynach internetowych (loga, materiały graficzne do Facebooka, Twittera, Instagram, Telegram itd.) są pod linkiem - https://scienceforukraine.eu/press.html. Ale dla ułatwienia do listu załączam część z nich i krótki opis bazy do wykorzystania.

Proszę wybaczyć, jeśli powtórnie wysyłam ten list po raz wtóry. Miałem awarię bazy danych i może się tak zdarzyć.

Z poważaniem

Roman Konieczny
Science for Ukraine
e-mail: rkoniec@gmail.com

menu-circlecross-circle