BEZPIECZEŃSTWO OSÓB STARSZYCH TEMATEM SPOTKANIA ZŁOCKICH SENIORÓW Z FUNKCJONARIUSZEM KPP PIŃCZÓW

Opublikowano: 26 sierpnia, 2021

W dniu 23 sierpnia 2021r. w Klubie "Senior+" w Złotej odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, st. sierżant panią Barbarą Tarką. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.

Policjantka przekazała seniorom niezbędna wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta” czy „na pracownika firmy telekomunikacyjnej”. Zwróciła uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Zwrócono również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym.

Dodatkowo podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariuszka odpowiadała na pytania związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Ponadto uczestnicy spotkania chętnie dzielili się z swoimi doświadczeniami życiowymi, niejednokrotnie przykrymi dla nich, ale pozwalającymi im na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Klub Senior + Złota

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

menu-circlecross-circle