Biblioteka z grantem

Opublikowano: 7 września, 2022

Grant w wysokości 12 tysięcy złotych otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Złotej. Wniosek złożony do programu „Partnerstwo dla Książki 2022”, któremu patronuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uzyskał pozytywną ocenę komisji weryfikacyjnej, która przyznała dotacje złockiej bibliotece.

W ramach zadania planujemy organizację wydarzeń czytelniczych: odbędą się trzy spotkania autorskie, cztery spotkania warsztatowe z internetowych narzędzi do pracy twórczej, cztery spotkania warsztatowe poświęcone memom oraz warsztaty tworzenia motywów literackich, event podsumowujący – spotkanie otwarte dla czytelników biblioteki, oraz wszystkich chętnych mieszkańców gminy Złota. W wydarzeniach tych udział wezmą różne grupy wiekowe, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci w wieku 7-12 lat i młodzieży 13-18 lat. Pierwsze warsztaty odbędą się już 26 września, będą to warsztaty poświęcone memom oraz warsztaty z tworzenia motywów literackich na tkaninie. Kolejne spotkanie odbędzie się 30 września, będzie to spotkanie autorskie z pisarzem Pawłem Wakułą. To polski rysownik prasowy, ilustrator, pisarz – absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Serdecznie na nie zapraszamy, nabór na poszczególne wydarzenia zostanie ogłoszony na stronie biblioteki, chętnych zapraszamy do obserwowania naszej strony internetowej”.

Projektem pod nazwą „Literacka kreatywność” zarządza Instytut Książki. Celem projektu, jest ukazanie biblioteki jako miejsca rozbudzającego wśród młodych osób pasji do słowa. Wspieranie i promowanie nawyków czytelniczych oraz aktywizacja twórcza i integracja dzieci z obszaru gminy Złota.

menu-circlecross-circle