Budynki zostaną zmodernizowane w ramach projektu

Opublikowano: 2 sierpnia, 2021

Jak informowaliśmy kilka dni temu, wójt gminy Złota Tadeusz Sułek podpisał umowę na wsparcie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 2,1 milionów złotych, na realizację projektu pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej położonych na terenie Gminy Złota”.

W ramach projektu planowana jest głęboka termomodernizacja budynków; biurowego przy ul. Parkowej (dawny posterunek policji), Domu Ludowego w Chrobrzu, świetlicy wiejskiej w Miernowie, świetlicy wiejskiej w  Stawiszycach, Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej.

Zakres prac obejmować będzie m.in. modernizacje instalacji c.o., docieplenie ścian, docieplenie stropodachu, wymianę stolarki okiennej, wymianę bram garażowych, modernizacje oświetlania na energooszczędne, montaż instalacji OZE.

Koszt całkowity projektu: 2 477 371, 62 zł.
Dofinansowanie: 2 105 765,87 zł.

miernów