Dzień Drzewa u przedszkolaków

Opublikowano: 13 października, 2023

10 października, świętujemy w Polsce Dzień Drzewa. Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat tego, jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety  i nas samych.

 W tym dniu w Przedszkolu w Złotej zrobiło się więc zielono! Na zajęciach związanych z tematyką drzewa  przedszkolaki z grup: Motylki, Biedronki i Pszczółki, poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. Poznały etapy wzrastania drzewa oraz zmienności wyglądu drzew podczas pór roku.

 Wspólne zabawy w parku w pobliżu przedszkola pozwolił wszystkim ciekawskim przedszkolakom dotknąć, powąchać i przytulić drzewa. W czasie zabaw badawczych maluchy oglądały i dotykały drzew, ich liści oraz owoców.

 Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne pt. ,,Jesienne drzewo" oraz złożyły przysięgę, obiecując, że zawsze będą dbać o wszystkie drzewa.

Tekst: Anna Kowalska. Zdjęcia: Marta Napora, Anna Kowalska, Katarzyna Marzec. ZPO Złota.

drzewa

menu-circlecross-circle