Dzień pszczoły w przedszkolu

Opublikowano: 21 maja, 2024

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół – święto, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół w pozyskiwaniu żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. W przedszkolu w ZPO Złota, wszystkie grupy wzięły udział w obchodach tego święta poprzez włączenie się w warsztaty, których tematem przewodnim była pszczoła. Królował strój w kolorze żółtym i czarnym.

- Na początku przybliżyliśmy dzieciom wiadomości dotyczące życia pszczół, nazewnictwa związanego z pszczelarstwem i omówiliśmy etapy wytwarzania i pozyskiwania miodu. Następnie dzieci przymierzały specjalny kapelusz pszczelarski, co sprawiło im wielką radość. Włączyły się też w zabawę „plaster miodu”. Kontynuacją tego szczególnego dnia była zabawa na świeżym powietrzu z chustą animacyjną, symbolizującą wielki kwiat, wokół którego zebrały się wszystkie przedszkolaki. Dzieci obejrzały również tematyczną prezentację oraz bajkę „Narodziny Mai” – najbardziej znanej pszczółki. Wcześniej nauczyły się i zaśpiewały angielską piosenkę o pszczołach, a na zakończenie je kolorowały.

Dzięki ciekawym zajęciom, przedszkolaki wiedzą już, że pszczoły nie tylko zapylają rośliny, ale też dostarczają nam pyszny miód i odgrywają kluczową rolę w całym ekosystemie.

Tekst: R. Magdziarz. Zdjęcia: A. Kowalska. ZPO Złota.

pszczolka pszczolka

menu-circlecross-circle