Dzień św. Patryka w ZPO Złota

Opublikowano: 21 marca, 2023

Jak co roku 17-ego marca ZPO Złota obchodziła Dzień św. Patryka- patrona Irlandii. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli na sobie ubrania w kolorze zielonym, który jest nieodłącznym elementem garderoby w tym dniu. Po pierwsze, symbolizuje jeden z narodowych kolorów Irlandii, nazywanej ,,Emerald Island” czyli Zieloną Wyspą.

Po drugie, jak głosi legenda, każdy kto nie założy na siebie nic w tym kolorze, może zostać uszczypany przez legendarnego skrzata zwanego Leprechaun J Uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w lekcjach tematycznych, przygotowanych przez panią Malwinę Strączek i Halinę Wojtasik.

Zapoznali się dzięki temu z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi kultury Irlandii. Obejrzeli prezentację dotyczącą historii świętego Patryka i tradycji z tym dniem związanych. Zobaczyli także ciekawe filmiki pokazujące jak ten dzień obchodzony jest w innych krajach.

Następnie, podczas specjalnego quizu, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Irlandii i św.Patryku. Uczniowie wykazali się dużą aktywnością i ciekawością.

Źródło: ZPO Złota

sw patryka sw patryka

menu-circlecross-circle