Gdzie w Polsce najbardziej potrzeba krwi? Światowy Dzień Krwiodawstwa

Opublikowano: 7 czerwca, 2023

14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. To idealna okazja, aby zachęcać do oddawania krwi — zwłaszcza w obliczu faktu, że pandemia Covid spowodowała 10-procentowy spadek w donacjach.

Stworzyliśmy z tej okazji poradnik, który zachęca do krwiodawstwa i przeprowadza czytelnika krok po kroku przez proces donacji: https://natu.care/pl/zdrowie/oddawanie-krwi 

Jeśli zechcieliby Państwo udostępnić te informacje na Państwa stronie, przygotowaliśmy gotowy tekst do publikacji (mogą go Państwo też znaleźć w załączniku), który mogą Państwo łatwo skopiować i wkleić.

Informuje on o Światowym Dniu Krwiodawcy i zachęca do zostania dawcą. Zawiera też infografiki, które Informują m.in. o tym, jaka krew jest najpilniej potrzebna w różnych miastach w Polsce, jakie są przeciwskazania do oddania krwi i jak wygląda proces oddawania krwi.

menu-circlecross-circle