I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka – finał wojewódzki

Opublikowano: 21 czerwca, 2022

W Hali MOSiR w Kielcach odbył się finał I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka organizowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

przedszkolaki

 W zawodach na szczeblu wojewódzkim uczestniczyło 16 przedszkoli z terenu województwa Świętokrzyskiego, które zwyciężyły w etapie powiatowym. Wśród nich znalazły się również przedszkolaki z Przedszkola w Złotej.

W rozgrywkach brały udział dzieci w wieku 5 i 6 lat:

  • 5-latki – drużyna dziewcząt i drużyna chłopców,
  • 6-latki – drużyna dziewcząt i drużyna chłopców.

Każda drużyna składa się z 4 dzieci oraz jednego zawodnika rezerwowego.

 Uroczystego otwarcia Olimpiady Przedszkolaka dokonał Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik wspólnie z Panem Zbigniewem Wojciechowskim dyrektorem Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty w Kielcach.

 Nasz zawodnik Szymek miał ogromny zaszczyt zapalić wspólnie z Panem Sławomirem Szmalem znicz olimpijski.

 Po części artystycznej przygotowanej przez MDK w Kielcach i krótkiej rozgrzewce- Zumba Kids rozpoczęły się rozgrywki sportowe.

 Konkurencje, w jakich zmierzyli się najmłodsi zawodnicy to: bieg z pałeczką, toczenie piłki slalomem, rzucanie woreczkiem i skok z miejsca z odbiciem obunóż.

 Emocje były ogromne. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach, które były oczywiście punktowane, a o końcowej kolejności zespołów decydowała suma punktów.

 W przerwie między kolejnymi konkurencjami na dzieci czekało moc atrakcji np.: pokaz tresury psa policyjnego, możliwość wejścia do wozów wojskowych, kącik z zabawami z piaskiem kinestetycznym.

Nasza drużyna otrzymała wyróżnienie i dyplom z rąk Pana Kuratora , a każdy przedszkolak medal, co było bez wątpienia wyjątkowym przeżyciem.

Opiekę nad przedszkolakami podczas zawodów sprawowali Panie Anna Kumor, Ewa Książek, Anna Kowalska oraz Pan Marek Purchla. Razem z nimi była wicedyrektor- Pani Renata Wojas, która kibicowała naszym przedszkolakom i utrwalała ich zmagania sportowe.

Naszym wspaniały zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystko bowiem zaczyna się od przedszkola!

menu-circlecross-circle