Inwestycje drogowe na terenie gm. Złota

Opublikowano: 21 listopada, 2023

Z dofinansowaniem Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, przeprowadzono remont drogi w Żurawnikach o długości 470 metrów bieżących. Nawierzchnia została wykonana z kruszywa, a wartość prac wyniosła 180 tys. zł.

Wykonano prace remontowe drogi Stawiszyce – Miernów. Położono 130 metrów bieżących nawierzchni bitumicznej.

stawiszyce
Droga gminna Stawiszyce - Miernów

W Biskupicach zmodernizowano drogę gminną o długości 625 mb. Na części położono dywanik z nawierzchni bitumicznej, a na części tłuczeń.

Natomiast w Probołowicach zmodernizowano 133 metrów drogi gminnej. Wartość prac wyniosła 68 tys. zł.

W Pełczyskach wyremontowano 205 metrów bieżących drogi gminnej. Natomiast w Kostrzeszynie – Górki Kostrzyńskie, odczyszczono rów przy drodze gminnej. Obydwie inwestycje w 80% dofinansowano ze środków zewnętrznych – w ramach usuwania skutków intensywnych opadów.

Gmina Złota partycypowała również w inwestycjach Powiatu Pińczowskiego na terenie naszej gminy; budowa chodnika przy drodze powiatowej w Niegosławicach, remont drogi powiatowej Chroberz – Wola Chroberska oraz Wola Chroberska – Lubowiec – Złota.

menu-circlecross-circle