„Jawor u źródeł kultury”

Opublikowano: 18 maja, 2020

Polskie Radio Kielce ogłasza kolejną edycję konkursu „Jawor - u źródeł kultury”. Jego celem jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budują tożsamość regionu i pielęgnują tradycje.

W 2020 roku chcemy wyróżnić twórców, artystów i wykonawców za osiągnięcia w roku 2019 w kategoriach:

- solista-śpiewak lub instrumentalista

- zespoły folklorystyczne (w tym dziecięce lub młodzieżowe)

- kapela ludowa (w tym dziecięce lub młodzieżowe)

- rękodzieło i sztuka ludowa

- animator kultury

W związku z tym, zwracamy się z prośbą o rekomendacje twórców, artystów, wykonawców oraz animatorów kultury ludowej z Państwa terenu. Zgłoszenia z nazwiskami kandydatów do nagrody należy przesyłać do 31 maja 2020 roku na adres ul. Radiowa 4, 25-317 Kielce z dopiskiem „Jawor - u źródeł kultury”.

Uroczysta gala konkursu w tym roku odbędzie się nie w czerwcu, jak nakazuje wieloletnia tradycja, ale w późniejszym terminie. Wszystko zależy od przebiegu pandemii koronawirusa.

„JAWOR - U ŹRÓDEŁ KULTURY” – REGULAMIN KONKURSU

„JAWOR - U ŹRÓDEŁ KULTURY” – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

/Radio Kielce/

menu-circlecross-circle