Kluby SENIOR+ z gminy Złota na wojewódzkich Senioraliach

Opublikowano: 14 czerwca, 2024
Kapryśna pogoda nie odstraszyła seniorów, którzy tłumnie przybyli do Buska-Zdroju by uczestniczyć w Senioraliach. W części artystycznej wydarzenia wystąpił zespół Senioritki z Klubu Senior+ w Złotej. Nasi Seniorzy zaprezentowali dwa autorskie wiersze "Koń Polski" oraz "Przeminęło z wiatrem". Na ludową nutę wybrzmiały piosenki "Gdzie źródlana woda", "My jesteśmy Senioritki" oraz "Cyganeczki".
Imprezę zorganizowaną przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki poprowadził znany kabaret Koń Polski.
Uczestnicy chętnie odwiedzali punkty przygotowane przez partnerów wydarzenia. Mogli na nich skontrolować stan zdrowia, korzystając z bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, poziomu dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dokonać pomiaru masy i składu ciała. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego z kołem fortuny.

Poza tym, wielu chętnych mogło wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz uzyskać informacje o leczeniu uzdrowiskowym. Do dyspozycji gości była także tężnia solankowa.

To kolejna edycja Senioraliów, które odbywają się w ramach promocji Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025. Jak zapowiedział wicewojewoda, program będzie w kolejnych latach kontynuowany i rozbudowywany przez rząd, aby wychodził naprzeciw potrzebom seniorów.

senioralia
menu-circlecross-circle