Kolejne dzikie wysypisko śmieci

Opublikowano: 27 stycznia, 2022

W ostatnich dniach ujawnione zostało kolejne dzikie wysypisko śmieci, tym razem znajduje się ono w pobliżu łąk pomiędzy Chrobrzem, a Wojsławicami. Nie pomagają apele i prośby nadal znajdą się osoby które zanieczyszczają nasze wspólne dobro jakim jest przyroda, a w dalszej konsekwencji nasze zdrowie.

Powyższa sprawa została zgłoszona do organów ścigania, wykonana została szczegółowa dokumentacja, a okolica zostanie objęta szerokorozumianym monitoringiem.

Zaznaczmy, że w wyniku różnorakich działań udało się ujawnić osoby odpowiedzialne za wcześniejszy, nielegalny wywóz odpadów komunalnych. Zostały one ukarane i zobligowane do uporządkowania terenu.

Zachęcamy mieszkańców do informowania Urzędu Gminy Złota o takich nielegalnych działaniach. Każdemu gwarantujemy anonimowość. Wystarczy nas powiadomić jednym z poniższych kanałów komunikacji:

Email: ug@gminazlota.pl
Tel. 41 356 16 33.
Osobiście pod adresem ul. Sienkiewicza 79, 28-425 Złota.

Można również poinformować Komendę Powiatową Policji w Pińczowie, tel. 47 80 53 200.

Nie odczytujmy tego jako źle rozumiane donoszenie, tylko jako dbanie o nasze środowisko! To nie my zgłaszając mamy się wstydzić, tylko osoba która wyrzuca śmieci!

Każde nowe wysypisko to dodatkowe podrożenie systemu wywozu odpadów komunalnych. My za to wszystko płacimy!

stop

Nasze otoczenie świadczy o nas i naszej kulturze. Nie zaśmiecajmy go. Zapewnijmy sobie samym i przyszłym pokoleniom  majątek w postaci czystych lasów, rzek i pięknej przyrody!

Sytuacja jest o tyle niezrozumiała, gdyż właściciele nieruchomości mają do dyspozycji różne możliwości oddawania odpadów komunalnych:

– oddawanie spod nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem,

- zbiórka odpadów wielkogabarytowych,

- zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,

- możliwość oddawania odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanym w Złotej.

/Informacja Urzędu Gminy Złota/

śmieci śmieci śmieci śmieci śmieci śmieci śmieci

menu-circlecross-circle