Komunikat w sprawie otwarcia Biblioteki w Złotej

Opublikowano: 17 maja, 2020

Od 18.05.2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Złotej ponownie otwarta dla czytelników!

Bardzo proszę o zapoznanie się z nowymi zasadami obowiązującymi w bibliotece!

NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W ZŁOTEJ

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej odnoście wznowienia działalności bibliotek od 04 maja 2020 r. informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Złotej będzie działała od 18 maja 2020r według następujących zasad:

• Przed wejściem do Biblioteki Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, itp.).
  • Po wejściu do Biblioteki Czytelnik ma obowiązek zdezynfekowania rąk lub własnych rękawiczek płynem dezynfekującym. Środek do dezynfekcji zapewnia Biblioteka.
  • W Bibliotece może przebywać tylko 1 Czytelnik!
  • Wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony! Książki podaje bibliotekarz!
  • Przy zwrocie książek, Czytelnik dyktuje numery inwentarzowe woluminów (w celu odpisania z karty), następnie odkłada je w wyznaczonym miejscu.
  • Oddane książki „wędrują” do kwarantanny. Po 3 dniach zostaną włączone do księgozbioru.
    Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chcemy wypożyczyć. Można to zrobić na 2 sposoby:
    - przesłać mailem na adres: biblioteka.zlota@wp.pl
    - zamówić przez telefon: 413561619

Stanowisko obsługi Czytelnika znajduje się w wejściu Biblioteki. Zgodnie z wymogami epidemicznymi wyposażone jest w płyn do dezynfekcji dłoni i przesłonę ochronną.

Bibliotekarze obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej.

Zasady obowiązują od dnia ponownego otwarcia Biblioteki do odwołania.

W przypadku wątpliwości, że podjęte działania niewystarczająco chronią Państwa przed zarażeniem koronawirusem prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem i wypożyczeniem nowych egzemplarzy. Sytuacja będzie monitorowana, a w przypadku konieczności zmian w procedurach będziemy reagować na bieżąco.