Międzypokoleniowe warsztaty szydełkowania w Klubie Senior+ w Chrobrzu

Opublikowano: 23 marca, 2023

W zorganizowanych przez Klub Senior+ w Chrobrzu warsztatach szydełkowania sekrety tworzenia tego pięknego rękodzieła zgłębiali wspólnie: młodzież, w tym harcerze, seniorzy oraz panie z KGW Chroberz. Międzypokoleniowe spotkanie pozwoliło na wymianę doświadczeń i pomysłów, które okazały się bardzo ciekawe i efektowne. Tego rodzaju spotkania mają bardzo duże znaczenie społeczne, pozwalają młodszym poznać zainteresowania i pasje seniorów, a także wiążą lokalną społeczność.

Technika szydełkowania znana już jest co najmniej od VIII wieku, a w Polsce już w X wieku. Było to zajęcie domowe szczególnie popularne wśród kobiet w XIX i na początku XX wieku.

Szydełkowanie to sposób na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Nie potrzeba wiele aby zacząć robić na szydełku- wystarczy szydełko i sznurek!

klub seniora klub seniora klub seniora klub seniora klub seniora klub seniora klub seniora klub seniora

menu-circlecross-circle