Najważniejszy jest rozwój

Samorządowcy z trzech powiatów rozmawiali o rozwoju Ponidzia w ramach porozumienia, które zainicjowano jeszcze w 2019 roku. Ma ono na celu zaplanowanie kluczowych dla naszego regionu inwestycji oraz stworzenie możliwości pozyskania na nie milionowych dotacji z Unii Europejskiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminy Złota, tj. wójt Tadeusz Sułek oraz sekretarz Ireneusz Gołuszka.

- Zbiorników retencyjnych brakuje u nas w gminie i myślę, że to nie jest tylko nasz problem. Ponieważ rolnicy używają wód gruntowych do podlewania. To jest najczystsza woda, która powinna być przeznaczana do picia. Za kilka lat może to być ogromny problem i spowodować niedostatek wody pitnej - mówił wójt. Dodał też, że samorządowcy powinni zwrócić uwagę na budowę przystani kajakowych, ponieważ miłośników tego sportu i spływów Nidą jest mnóstwo na Ponidziu. – mówił wójt Tadeusz Sułek.

Ponadto uczestnicy nadnidziańskiego forum wskazali na pozostałe ważne inwestycje, m.in. turystyka (ścieżki rowerowe), Ciuchci Express Ponidzia oraz fotowoltaika. W spotkaniu uczestniczył marszałek województwa Andrzej Bętkowski oraz przedstawiciele gmin: Jędrzejów, Pińczów, Imielno, Sobków, Nowy Korczyn, Michałów, Kije, Wiślica oraz władze Powiatu Pińczowskiego.


Uczestnicy spotkania (fot. Agata Chrobot)

Umowa podpisana
Szukamy domu dla małych kotków
Podziękowano za pracę na rzecz Rady
Radni obradowali
Zapraszamy do udziału w projekcie „Pracownik szyty na miarę”
menu-circlecross-circle