Najważniejszy jest rozwój

Opublikowano: 28 lipca, 2020

Samorządowcy z trzech powiatów rozmawiali o rozwoju Ponidzia w ramach porozumienia, które zainicjowano jeszcze w 2019 roku. Ma ono na celu zaplanowanie kluczowych dla naszego regionu inwestycji oraz stworzenie możliwości pozyskania na nie milionowych dotacji z Unii Europejskiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminy Złota, tj. wójt Tadeusz Sułek oraz sekretarz Ireneusz Gołuszka.

- Zbiorników retencyjnych brakuje u nas w gminie i myślę, że to nie jest tylko nasz problem. Ponieważ rolnicy używają wód gruntowych do podlewania. To jest najczystsza woda, która powinna być przeznaczana do picia. Za kilka lat może to być ogromny problem i spowodować niedostatek wody pitnej - mówił wójt. Dodał też, że samorządowcy powinni zwrócić uwagę na budowę przystani kajakowych, ponieważ miłośników tego sportu i spływów Nidą jest mnóstwo na Ponidziu. – mówił wójt Tadeusz Sułek.

Ponadto uczestnicy nadnidziańskiego forum wskazali na pozostałe ważne inwestycje, m.in. turystyka (ścieżki rowerowe), Ciuchci Express Ponidzia oraz fotowoltaika. W spotkaniu uczestniczył marszałek województwa Andrzej Bętkowski oraz przedstawiciele gmin: Jędrzejów, Pińczów, Imielno, Sobków, Nowy Korczyn, Michałów, Kije, Wiślica oraz władze Powiatu Pińczowskiego.


Uczestnicy spotkania (fot. Agata Chrobot)

menu-circlecross-circle