Nowa linia skomunikowała gminę Złota

Opublikowano: 23 stycznia, 2023

Gmina Złota uruchomiła nową linię komunikacyjną. Było to możliwe dzięki rządowemu dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Wójt Tadeusz Sułek mówi, że nowe połączenie skomunikowało niemal całą gminę. Dodaje, że trasa liczy 35 kilometrów i tworzy pętlę dookoła gminy. – To połączenie na trasie Złota – Niegosławice – Chroberz – Wola Chroberska – Kostrzeszyn „Korce” – Kostrzeszyn „Odrzywół” – Kostrzeszyn „Górki Kostrzeszyńskie” – Probołowice „Podlesie” – Pełczyska – Złota – wymienia.

Wójt liczy, że tak utworzona siatka komunikacyjna ułatwi, szczególnie mieszkańcom mniejszych miejscowości dotarcie do Złotej, w tym głównie do ośrodka zdrowia, urzędu i banku. – Do tych miejscowości przestały kursować busy komercyjne, bo przewoźnikom się nie opłacało. Dlatego postanowiłem uruchomić linię do wsi, które zostały wykluczone komunikacyjnie. Bus dociera do każdej z nich dwa razy dziennie, rano i w południe – dodaje.

Bus

06.05.2022. Kielce. Nowy autobus MAN dla kieleckiego MPK / Fot. Wiktor Taszłow - Radio Kielce

menu-circlecross-circle