OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W PIŃCZOWIE

Opublikowano: 18 lipca, 2022

Pińczowscy policjanci zorganizowali dziś uroczyste obchody z okazji Święta Policji. Podczas ceremonii mundurowi z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosława Tokarczyka odebrali mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Dzisiaj o godz. 12 w sali narad pińczowskiej komendy rozpoczęto uroczystości z okazji Święta Policji. W wydarzeniu udział wziął zastępca szefa świętokrzyskiego garnizonu insp. Jarosław Tokarczyk. W Sali zebrali się policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie oraz zaproszeni goście, m.in. wójt gminy Złota Tadeusz Sułek, przedstawiciele sądu, prokuratury, innych służb mundurowych, emeryci policyjni, a także kapelan pińczowskiej Policji ks. Dziekan Jan Staworzyński.

Tuż po uroczystym otwarciu ceremonii i przywitaniu gości przez Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie nadkom. Tomasza Janika, lektor uroczystości poinformował zebranych o odznaczeniu przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej podinsp. Mirosława Prusickiego Medalem Brązowym za długoletnią służbę oraz  nadaniu przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Srebrnej Odznaki Zasłużony Policjant nadkom. Tomaszowi Janikowi i Brązowej Odznaki Zasłużony Policjant nadkom. Jackowi Chrobotowi.

Następnie Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosław Tokarczyk wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne 27 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Zakończenie uroczystości to tradycyjne wystąpienie zaproszonych gości, którzy mówili przede wszystkim o wzajemnej współpracy i płynących z tego korzyściach dla powiatu pińczowskiego.

Swój czas na rozmowę z insp. Jarosławem Tokarczykiem i podinsp. Tomaszem Janik oraz jednym z mianowanych policjantów miały także przybyłe na uroczystość media.

menu-circlecross-circle