Ogólnopolski Konkurs ,,Odblaskowa Szkoła”

Opublikowano: 17 października, 2023

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej realizują zadania związane z konkursem pt. ,,Odblaskowa Szkoła”. Organizatorem Konkursu jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. Koordynatorami konkursu w naszej placówce są: p. Mirosława  Nowak – Wawrecka, p. Renata Wojas, p. Marek Purchla.

 Konkurs ten daje nam możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy ale również promuje wszelkie inicjatywy związane z ograniczeniem zagrożenia w ruchu drogowym.

W związku z tym na początku października 2023r w naszej szkole  pojawili się policjanci z Komendy Powiatowej w Pińczowie  asp. szt. K. Skóra oraz asp. P. Machynia dzielnicowy terenu na którym znajduje się nasza szkoła.

Panowie w przystępny sposób omówili zagrażania wynikające z poruszania się w miejscach publicznych na rowerach,  hulajnogach, motorowerach czy pieszo. Wyjaśnili dzieciom, że w okresie jesienno-zimowym ważne jest wyposażenie w elementy odblaskowe by być widocznym na drodze i dbać o swoje bezpieczeństwo  jak i bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Policjanci cierpliwie odpowiadali na zadawane przez młodzież pytania stwarzając podczas prelekcji atmosferę wzajemnej przyjaźni i szacunku.

Wiemy, że takie spotkania na długo zostają w pamięci uczniów i mamy nadzieję, że sugestie przekazane przez policję przyczynią się do podniesienia świadomości  bezpieczeństwa zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Tekst i zdjęcia: R. Wojas, ZPO Złota

odpblaskowa
odblaskowa
menu-circlecross-circle