OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:108

Opublikowano: 30 sierpnia, 2021

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:108 Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody Stopień zagrożenia: 1 Ważność: od godz. 08:00 dnia 30.08.2021 do godz. 09:00 dnia 31.08.2021 Obszar: Zlewnie dopływów Wisły, Narwi, Bugu oraz zlewnie dopływów Pregoły (warmińsko-mazurskie, śląskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie, podlaskie) Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów, przewiduje się wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć charakter gwałtowny. W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość punktowego przekroczenia stanów ostrzegawczych. Obecne przekroczenia będą się utrzymywały. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% Uwagi: Brak Dyżurny synoptyk hydrolog: Marcin Dominikowski

menu-circlecross-circle