OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:203

Opublikowano: 1 września, 2021

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych

Stopień zagrożenia: 3

Ważność: od godz. 21:53 dnia 31.08.2021 do godz. 15:00 dnia 01.09.2021

Obszar: zlewnia Kamiennej powyżej zbiornika Brody Iłżeckie (świętokrzyskie)

Przebieg: W związku ze spływem wód opadowych obserwowany będzie dalszy wzrost poziomu wody, w strefie wody wysokiej, z przekroczeniami stanów ostrzegawczych i alarmowych również w kolejnych profilach wodowskazowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Na zlewnię Kamiennej wraz ze zb. Brody Iłżeckie od momentu obowiązywania Ostrzeżenia 3 stopnia nr 203 przestaje obowiązywać Ostrzeżenie ze stopniem 2 nr 196. W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Wawrzyniec Kruszewski

menu-circlecross-circle