Panie z OSP Nieprowice na zawodach wojewódzkich

Opublikowano: 28 września, 2022

25 września 2022 roku na stadionie miejskim w Staszowie odbyły się zawody wojewódzkie OSP i KDP. Gminę Złotą, a zarazem powiat pińczowski reprezentowały Panie z Kobiecej Drużyny Pożarniczej OSP Nieprowice.

Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach:

-Sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami
-Ćwiczenie bojowe.

Czas pokonania sztafety pożarniczej wyniósł 77s (+punkty karne), a ćwiczenia bojowego 34s. Łacznie nasza drużyna uzyskała 114 punktów, dzięki czemu w klasyfikacji ogólnej zajęła 8 na 10 drużyn startujących. Na podium stanęły drużyny: KDP Skotniki (1 miejsce), KDP Wola Morawicka (2 miejsce) oraz KDP Rytwiany (3 miejsce). Wszystkie drużyny reprezentowały bardzo wysoki poziom wyszkolenia oraz przygotowania do zawodów.

Panie przygodę z pożarnictwem rozpoczęły już w Szkole Podstawowej, a następnie kontynuowały w Gimnazjum startując w zawodach sportowo-pożarniczych w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP pod  kierunkiem Prezesa OSP Mirosława Krawczyk sukcesywnie doskonaląc umiejętności i zgłębiając tajniki pożarnictwa przeszła do wyższej kategorii KDP.

Do zawodów gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich Drużyna KDP Nieprowice przygotowywała się w następującym składzie: Eliza Komasara, Natalia Pieterwas, Patrycja Wierzba, Oliwia Tułak, Ciacia Martyna, Zuzanna Berowska, Klaudia Piątek, Zuzanna Nowak Patrycja Tułak, Mariusz Komasara.

Zarząd OSP Nieprowice dziękuję Panu Prezesowi Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Złotej Tadeuszowi Sułek za wsparcie logistyczne i solidaryzowanie sąsiednich jednostek OSP,  jednostce OSP KSRG ZŁOTA za wsparcie w przygotowaniach oraz mieszkańcom za kibicowanie i doping, a także miłe słowa wsparcia.

Gratulujemy wszystkim jednostkom biorącym udział! Życzymy dalszych sukcesów!!!

Źródło: OSP Nieprowice. Tekst: Mirosław Krawczyk.  Zdjęcia: Mateusz Berowski.

osp nieprowice