Pińczowski szpital leczy tylko Covid-19!

Opublikowano: 12 marca, 2021
Kilka godzin temu zapadła decyzja, że Szpital Powiatowy w Pińczowie zostaje w całości przekształcony w szpital covidowy. Pozostali pacjenci trafią do innych placówek. Powodem decyzji jest drastyczny przyrost zachorowań na Covid-19 i konieczność hospitalizowania pacjentów. W tym momencie Powiat Pińczowski zajmuje niechlubne I miejsce w liczbie zakażonych mieszkańców. (na 10000 jest to wskaźnik 9,56). Drugą pozycję zajmuje sąsiedni powiat jędrzejowski (8,69) co dodatkowo utrudnia walkę z pandemią. O tym, że sytuacja jest dramatyczna świadczy choćby fakt, że oddział covidowy w pińczowskiej lecznicy zapełnił się w 100% w czasie zaledwie półtorej doby.
Starosta pińczowski zwraca się z gorącym apelem do mieszkańców powiatu o zachowanie maksymalnych środków ostrożności.
„Szanowni Państwo, z covidem zetknął się chyba już każdy z nas; jeśli nie osobiście to przez rodzinę czy znajomych. Choruje i umiera coraz więcej ludzi, również osób młodych, bez chorób współistniejących. To wszystko każe nam zwiększyć do maksimum środki ostrożności. Dbajmy o siebie i bliskich, nie wychodźmy z domów jeśli nie ma takiej potrzeby, nośmy maseczki i przestrzegajmy zasad higieny” –mówi Zbigniew Kierkowski.
Pandemia, jak przyszła, tak musi minąć. Budka Suflera śpiewała niegdyś „a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój” – przyjdzie jeszcze czas na spotkania towarzyskie, imprezy. Teraz razem musimy wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych. Bądźmy zdrowi.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Pińczowie
menu-circlecross-circle