POWSZECHNY SPIS ROLNY – SAMOSPIS INTERNETOWY

Opublikowano: 4 listopada, 2020

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi Powszechny Spis Rolny. Jest to najważniejsze badanie gospodarstw rolnych. Dane zebrane w spisie rolnym służą m.in. do opracowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich.

Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:

  • poprzez formularz internetowy, dostępny od 1 września br. wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS https://spisrolny.gov.pl (samospis),
  • telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu– kontaktując się z infolinię spisową na numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon" (opcja dostępna od 1 września br.).

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi, ale drogą telefoniczną.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o powszechnym spisie rolnym oraz w związku z panującą sytuacją epidemiczną, Centralne Biuro Spisowe przyjęło założenie, że spis będzie realizowany jedynie metodą CATI (wywiadu telefonicznego). Ma to na celu zapewnienie ochrony rachmistrzowi terenowemu i respondentom.

Zgodnie z art. 8a ustawy o powszechnym spisie rolnym w 2020r ( Dz.U. z 2019 r. poz. 1728 z późn. zm.) użytkownik gospodarstwa rolnego jest obowiązany przeprowadzić samospis internetowy.

menu-circlecross-circle