Projekt „Mistrzyni Szymborska” w Bibliotece Szkolnej w Złotej

Opublikowano: 27 lutego, 2023

Rok 2023 został ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Wisławy Szymborskiej. W tym roku przypada 100. Rocznica jej urodzin.

Wisława Szymborska urodziła się 2 lipca 1923 roku w Kórniku w Wielkopolsce. Polska Noblistka uhonorowana najwyższym odznaczeniem państwowym − Orderem Orła Białego, autorka trzynastu tomów poetyckich to prawdziwa MISTRZYNI.

Biblioteka Szkolna w ZPO w Złotej włączyła się w obchody Roku Szymborskiej i zgłosiła ZPO w Złotej do Projektu „Mistrzyni Szymborska”. Pierwsze działanie już za nami. Stworzyliśmy gazetki promujące życie i twórczość poetki oraz przypominające cytaty jej autorstwa. Już wkrótce kolejne działanie

Tekst i zdjęcia: Mirosława Nowak-Wawrecka, ZPO Złota

biblio

menu-circlecross-circle