Przedszkolaki dbają o swoją planetę Ziemię!

Opublikowano: 27 kwietnia, 2022

,,Ochroń Ziemię, bądź jej przyjacielem” - takie hasło towarzyszyło przedszkolakom z grupy Motylki i Biedronki z Przedszkola Samorządowego w Złotej podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia . Była to bardzo dobra okazja do utrwalenia wiedzy przyrodniczej i ekologicznej. Maluchy rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Dzieci miały możliwość rozwinąć swoje wiadomości na temat ekologii oraz kształcić zainteresowania środowiskiem przyrodniczym. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. W praktyczny sposób mogły również wykorzystać swoją wiedzę segregując śmieci i wrzucając odpady do odpowiednich worków.

Na koniec „dnia ekologicznego” maluchy bawiły się wspólnie pośród pięknych drzew, które rosną wokół budynku przedszkola.

przedszkolaki

przedszkolaki

menu-circlecross-circle