Przedszkolaki z mikołajkową wizytą w Klubie Senior+

Opublikowano: 2 grudnia, 2022

1 grudnia przedszkolaki z grupy Motylki i grupy Biedronki odwiedziły pobliski Klub Seniora w Złotej. Celem tej wizyty było uczestnictwo najmłodszych w czytaniu literatury przez seniorów, a tematem przewodnim zbliżające się wielkimi krokami i mocno oczekiwane Mikołajki. Seniorzy przeczytali najmłodszym wybrane specjalnie na tę okazję wierszyki związane z postacią św. Mikołaja. Przedszkolaki odwdzięczyły się natomiast zaśpiewaniem seniorom kilku piosenek oraz zaprezentowaniem układu choreograficznego.

To sympatyczne spotkanie zwieńczyła wspólna fotografia i słodki poczęstunek. Przedszkolaki i panie nauczycielki obdarowały seniorów przepięknymi papierowymi postaciami z podobizną św. Mikołaja oraz stroikiem świątecznym. W ten sposób rozpoczęła się współpraca Samorządowego Przedszkola w Złotej z sąsiedzkim Klubem Senior+ i wiemy już, że literatura łączy pokolenia. Nasi Seniorzy pokazali, że są młodzi duchem, radośni, weseli, życzliwi, lubią aktywnie spędzać czas.

Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Wizyta w Klubie Seniora była dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym.

mikołaj mikołaj mikołaj mikołaj mikołaj

menu-circlecross-circle