Przeprowadzono szkolenie z zakresu bezpieczeństwa prawnego Seniorów

Opublikowano: 22 października, 2021

W czwartek 21 października Stowarzyszenie Fidei Defensor przeprowadziło w Klubie „Senior+” Chroberz szkolenie z zakresu bezpieczeństwa prawnego.

Szkolenie skierowane było do seniorów, a jego celem przekazanie niezbędnych informacji i wskazówek, na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa i zmniejszenia ryzyka pokrzywdzenia przestępstwem. Szczególnie omawiane były metody przestępców w różnych formach oszustw i wyłudzeń: na wnuczka, na kuriera, na inkasenta czy na policjanta oraz ich rozpoznawanie.

Prawnicy podczas szkolenia udzielali seniorom wskazówek, aby nie dali się oszukać w przyszłości. Prelekcja wzbogacona była prezentacją multimedialną, oraz filmami obrazującymi metody jakimi posługują się oszuści. Seniorzy z uwagą wysłuchali szkolenia i brali aktywny udział w dyskusji.

________

Szkolenie przeprowadzone przez Fundację Fidei Defensor w ramach projektu "Bezpieczna Polska" sfinansowane zostało ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

szkolenie seniorów

szkolenie seniorów

menu-circlecross-circle