Radio Kielce zaprasza na „Jawor u źródeł kultury 2023”

Opublikowano: 7 czerwca, 2023

Wielkie święto kultury ludowej już 17 -18 czerwca w Kielcach i Parku Etnograficznym w Tokarni. Zobaczymy i usłyszymy najlepszych twórców i artystów ludowych z całej Polski.

Zaczynamy w sobotę 17 czerwca w Kielcach o godzinie 16. przemarszem barwnego korowodu, który przejdzie głównym deptakiem miasta do Placu Artystów. Tam zapraszamy na koncert „Świętokrzyscy Artyści Gościom” i wręczenie nagród regionalnym twórcom.

W niedzielę, 18 czerwca widzimy się w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

Wystąpią najlepsi polscy muzycy ludowi, ale też gość specjalny Festiwalu - artyści operetki w Budapeszcie. Będą cudowne tańce węgierskie i nieustępujące im popisy śpiewaków. Podczas koncertu poznamy zwycięzców Festiwalu, którzy otrzymają nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesora Piotra Glińskiego. Koncert poprowadzą Magdalena Sitek z Polskiego Radia Kielce oraz znany i lubiany aktor Piotr Pręgowski odtwórca roli Pietrka z kultowego serialu „Ranczo”.

Miłośnicy sztuki ludowej będą mieli okazję podziwiać twórczość najlepszych w kraju rękodzielników.

Festiwalowi towarzyszyć będą także wystawy twórczości artystów: Lucyny i Andrzeja Kozłowskich oraz Karoliny Magdaleny Kozieł.

Nie zabraknie jadła i picia. Będziemy częstować pieczonymi prosiakami, czekać będą również inne atrakcje kulinarne. Przewidziane są wspólne śpiewy i tańce. Koła Gospodyń Wiejskich będą kusić swoimi niepowtarzalnymi wyrobami.
Zabierzcie ze sobą rodziny, przyjaciół i koce piknikowe. Teren Skansenu jest duży – jest gdzie rozłożyć koc i spędzić dzień w cieniu wiekowych drzew.

To jedno z największych w Polsce święto kultury ludowej. Zapraszamy serdecznie
Szczegóły Festiwalu na stronie festiwaljawor.pl

Radio Kielce
Patronat nad koncertem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesor Piotr Gliński.
Partnerem Festiwalu jest Narodowe Centrum Kultury, a współorganizatorem Muzeum Wsi Kieleckiej.

plakat

menu-circlecross-circle